Reprezentanci Polski w piłce siatkowej mężczyzn przegrali walkę o finał z Amerykanami, by w meczu o brązowy medal odrodzić się i rozbić gospodarzy Ligi Narodów – reprezentację Włoch. Zajęcie trzeciego miejsca w turnieju było dla Biało-Czerwonych zdobyciem trzeciego z rzędu krążka w tych rozgrywkach. W historii Ligi Narodów reprezentacja Polski zdobyła w niedzielę piąty medal, wliczając w tę statystykę Ligę Światową. W finale triumfowali Francuzi, którzy potrzebowali tie-breaka, by pokonać USA.
Medaliści występują w PlusLidze
Jak zauważyli przedstawiciele PlusLigi, w trzech czołowych reprezentacjach aż roi się od graczy, którzy grają w Polsce. W minionej kampanii grało aż 20 siatkarzy na łącznie 42 graczy, którzy sięgnęli po medale. Konkurencyjne ligi, takie jak np. włoska i francuska miały tylko pięciu przedstawicieli, a trzech siatkarzy grało w Rosji. „Nawet jeśli bralibyśmy pod uwagę tylko samych obcokrajowców występujących w Lidze Mistrzów Świata – nie uwzględniając Polaków – i tak PlusLiga miałaby najliczniejszą reprezentację w ekipach medalistów Ligi Narodów 2022!” – czytamy w komunikacie.
Fakt ten skomentował prezes Polskiej Ligi Siatkówki Artur Popko, który przyznał, że w każdym meczu widać było graczy, którzy na co dzień błyszczą także w PlusLidze. – To dla nas dodatkowa satysfakcja, że siatkarze zagraniczni podnoszą swą jakość w naszych rozgrywkach i będą w nich dalej pokazywać klasę – dodał.
Przedstawiciele PlusLigi w drużynie marzeń
Kilku przedstawicieli PlusLigi zostało również wybranych do drużyny marzeń turnieju. Najlepszym przyjmującym został wybrany Trevor Clevenot z Jastrzębskiego Węgla, a najlepszymi środkowymi Mateusz Bieniek z PGE Skry Bełchatów i David Smith z Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.
Wkrótce ruszają mistrzostwa świata rozgrywane w Polsce, w których Biało-Czerwoni będą bronić tytułu. Ponadto całą plejadę polskich i zagranicznych gwiazd można będzie oglądać w PlusLidze już od 1 października.
Czytaj też:
Rozbrajająca szczerość Bartosza Kurka po meczu Ligi Narodów. Jego słowa dają do myślenia