Świetny start polskich siatkarek. Tak prezentuje się tabela Ligi Narodów 2023

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło:Newspix.pl / Kacper Pacocha / 400mm.pl
Tak prezentuje się tabela Ligi Narodów 2023 kobiet po czterech meczach reprezentacji Polski. W najgorszym przypadku podopieczne Stefano Lavariniego zajmą drugie miejsce ex aequo z Chinkami, tuż za Japonią. Ponadto przypominamy terminarz kolejnych zmagań w VNL.

W Lidze Narodów 2023 kobiet bierze udział szesnaście reprezentacji. W pierwszym turnieju rozgrywanym w Turcji rywalizują Włochy, USA, Serbia, Tajlandia, Polska, Korea Południowa, Kanada oraz gospodynie. Z kolei w japońskiej Nagoi walczą – Japonia, Brazylia, Bułgaria, Holandia, Dominikana, Chorwacja, Niemcy, Chiny.

Liga Narodów 2023: Świetny start polskich siatkarek

Podopieczne Stefano Lavariniego w Antalyi rozegrały już wszystkie cztery spotkania. To pierwsze było zdecydowanie najtrudniejsze. Reprezentantki Kanady postawiły się Biało-Czerwonym, które ostatecznie wyrwały zwycięstwo w tie-breaku. W kolejnych spotkaniach było już zdecydowanie lepiej, bo najpierw Polki rozprawiły się z Włoszkami 3:1, a następnie pokonały Tajki 3:0.

W ostatnim spotkaniu rozgrywanym w Turcji nasze siatkarki podjęły mistrzynie świata – Serbki, z którymi ostatni raz wygrały w 2015 roku. Na szczęście tym razem udało się przerwać fatalną passę i podopieczne Stefano Lavariniego rozbiły zawodniczki z Bałkanów 3:0.

Liga Narodów 2023 kobiet. Wyniki oraz tabela

W tych czterech spotkaniach polskie siatkarki zgromadziły 11 oczek (zwycięstwo z Kanadą liczyło się za dwa punkty) co oznacza, że znajdują się w bardzo dobrej sytuacji przed zmaganiami w Hongkongu i Suwon. W najgorszym przypadku tylko reprezentantki Japonii, które mają 3 rozegrane spotkania, wyprzedzą Biało-Czerwone. W przypadku triumfu Chinek z Japonią będą one miały tyle samo punktów co podopieczne Stefano Lavariniego i taki sam bilans setów.

Terminarz Ligi Narodów kobiet:

Teraz podopieczne Stefano Lavariniego będą miały chwilę przerwy. Następne spotkanie zaplanowane jest na 13 czerwca. W drugim tygodniu Ligi Narodów reprezentacja Polski rozegra swoje mecze z Dominikaną, Turcją, Holandią oraz Chinami.