Aluron CMC Warta Zawiercie wzmacnia się przed zbliżającym się sezonem PlusLigi. Do tej pory do klubu trafili Mateusz Bieniek (PGE Skra Bełchatów), Szymon Gregorowicz (LUK Lublin), Luke Perry (Trefl Gdańsk) i Karol Butryn (Indykpol AZS Olsztyn).
Transfer tego ostatniego był dosyć zaskakujący, ponieważ wydawało się, że zagra w PGE Skrze Bełchatów. Ostatecznie finansowo ofertę przebił Aluron CMC Warta Zawiercie. Na pozycji atakującego w klubie występowali dotychczas Dawid Konarski – kapitan zespołu i Dawid Dulski, czyli dobrze zapowiadający się zawodnik, który niedawno zadebiutował w kadrze Nikoli Grbicia.
Konsekwencje ruchów transferowych Warty Zawiercie. Z klubu odchodzi kapitan
Przybycie Karola Butryna ma swoje konsekwencje w tym, że z Jurajskimi Rycerzami postanowił pożegnać się pierwszy z wymienionych – Dawid Konarski. Na temat przyczyn odejścia kapitana zespołu wypowiedział się prezes Aluronu CMC Warty Zawiercie Kryspin Baran.
– Strategiczne założenie w momencie pozyskania Karola Butryna było takie, że z Dawidem Konarskim stworzą parę atakujących, która będzie stanowiła doskonałe zabezpieczenie tej kluczowej pozycji w nadchodzącym, najbardziej intensywnym sezonie w historii. Dawidowi taka rola w drużynie jednak nie odpowiadała i poinformował o chęci rozwiązania obowiązującego jeszcze przez rok kontraktu, zwłaszcza że dostał atrakcyjną finansowo propozycję z innego klubu. Doceniając jego wkład w historyczne osiągnięcia w dwóch ostatnich sezonach, przychyliliśmy się do tej prośby – poinformował w klubowych mediach.
Dołączenie Dawida Konarskiego do Aluronu CMC Warty Zawiercie
Dawid Konarski jest dwukrotnym mistrzem świata z reprezentacją Polski. Do Aluronu CMC Warty Zawiercie przeniósł się w 2021 roku i od razu wygrał rywalizację z Mateuszem Malinowskim o miejsce w podstawowym składzie. W pierwszym sezonie wywalczył z klubem historyczny, brązowy medal PlusLigi.
Po zakończeniu kariery przez Michała Żurka to właśnie Konarskiemu powierzono funkcję kapitana zespołu. W drugim roku gry atakującego w Zawierciu nie udało się powtórzyć sukcesu w postaci medalu. Przypomnijmy, Jurajscy Rycerze odpadli w półfinale fazy play-off PlusLigi. Warto zauważyć, że w trakcie sezonu 2022/2023 Konar przekroczył barierę 5000 punktów zdobytych w PlusLidze. Jest dopiero drugim – po Mariuszu Wlazłym – siatkarzem, któremu udało się to zrobić.
Dawid Konarski: Stwierdziłem, że czas obrać nowy kierunek
Przed odejściem na temat swojej przygody w Warcie Zawiercie wypowiedział się sam zainteresowany. – Dwa lata spędzone w Zawierciu były bardzo dobre zarówno dla mnie, jak i dla klubu. Wspólnie zdobyliśmy pierwszy, historyczny medal PlusLigi, a rok później debiutowaliśmy w Lidze Mistrzów i umocniliśmy się na krajowym podwórku jako jedna z czterech najlepszych drużyn, bo ponownie walczyliśmy o medale – wyznał w klubowych mediach Dawid Konarski.
– Ostatnie dni sezonu 2022/2023 były dla klubu bardzo intensywne na rynku transferowym. Po rozmowie z trenerem stwierdziłem, że czas obrać nowy kierunek. Rozstajemy się jednak w dobrych nastrojach oraz w atmosferze wzajemnego zrozumienia. Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które napotkałem na swojej drodze w Zawierciu. Począwszy od zarządu klubu z prezesem Kryspinem Baranem na czele, przez trenerów, członków sztabu i graczy, z którymi miałem przyjemność pracować przez dwa lata, na pracownikach i całej żółto-zielonej armii fantastycznych kibiców kończąc – powiedział na pożegnanie Dawid Konarski.
Przedstawiciele klubu na koniec przytoczyli statystyki Dawida Konarskiego w żółto-zielonych barwach. „Zagrał on 85 meczów: 74 w PlusLidze, 3 w Pucharze Polski oraz 8 w Lidze Mistrzów. Zdobył w nich 1149 punkty. Skończył 943 z 1981 ataków, co dało mu 47,6% skuteczności. Dorzucił do tego 85 asów serwisowych i 121 punktów blokiem. Statuetką MVP był łącznie nagradzany 14 razy” – czytamy.
Czytaj też:
Rygorystyczne zmiany w FIVB. Wilfredo Leon byłby zdyskwalifikowanyCzytaj też:
Historyczny sukces polskich siatkarzy. Dokonali wyjątkowego wyczynu