Ogromne przetasowania w rankingu FIVB. To są główni sprawcy zamieszania

Ogromne przetasowania w rankingu FIVB. To są główni sprawcy zamieszania

Reprezentacja Polski
Reprezentacja Polski Źródło: Newspix.pl / Anna Klepaczko/Fotopyk
FIVB zaktualizowała swój ranking po Lidze Narodów. W tym tygodniu miało miejsce sporo przetasowań. Oni zanotowali najwyższy wzrost.

Tegoroczna edycja Ligi Narodów oficjalnie dobiegła końca. W tym roku najlepsi byli Francuzi, czyli aktualni mistrzowie olimpijscy. Trójkolorowi pokonali Japonię, która w tym roku grała kapitalnie. Na najniższym stopniu podium uplasowali się Polacy, którzy pokonali Słowenię 3:0.

Ranking FIVB. Francuzi spowodowali sporo zamieszania

Mimo zajęcia dopiero trzeciego miejsca Polska wciąż jest na szczycie rankingu FIVB. Biało-Czerwoni mają 422,61 pkt, a ostatnie zwycięstwo ze Słowenią pozwoliło im dopisać 6,26 „oczek”. Boleśnie odczuliśmy porażkę z Francją, która „zabrała” nam 10,25 pkt.

Tuż za nami plasują się fenomenalni Japończycy z dorobkiem 361,02 pkt. Na najniższy stopień na podium wskoczyli Włosi (345,39), którzy awansowali o jedno miejsce w najnowszym zestawieniu.

Na czwartej pozycji zameldowali się Francuzi, którzy wygrali tegoroczną edycję Ligi Narodów. Zanotowali oni skok aż o trzy miejsca w górę. Trójkolorowi tracą tylko 1,39 pkt do podium (344 pkt).

Gigantyczny spadek Słowenii w rankingu

Największy spadek w najnowszym notowaniu zanotowali Słoweńcy, którzy przesunęli się z trzeciego na piąte miejsce. Bardzo kosztowne były porażki z Japonią i Polską w decydującej fazie Ligi Narodów. Te przegrane po 0,3 kosztowały ich 9,76 i -6,26 pkt.

W najnowszym rankingu FIVB USA plasuje się na szóstym miejscu (325,89), a Brazylia na siódmym (316,42). Pierwszą dziesiątkę zamykają Argentyńczycy (296,39), Kanadyjczycy (273,67) i Serbowie (259,97).

Wszystkie te wymienione reprezentacje mają zapewnioną kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Niedługo zobaczymy najlepszych siatkarzy z tych krajów w rywalizacji o jeden z najcenniejszych medali w sporcie. Tytułu bronić będą Francuzi, ale Polacy marzą o przełamaniu klątwy ćwierćfinału.

Mateusz Bieniek z uznaniem o siatkarkach. „One jeszcze na igrzyskach namieszają”