Skoki narciarskie. Reprezentant Polski z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Skoki narciarskie. Reprezentant Polski z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa

Klemens Murańka
Klemens Murańka Źródło:Newspix.pl / 400mm.pl
Polski Związek Narciarski poinformował na Twitterze, że jeden z reprezentantów Polski otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Chodzi o Klemensa Murańkę.

Reprezentacja Polski już dzisiaj rozpoczyna zmagania w Pucharze Świata 2021/2022. Siedmiu podopiecznych Michała Doleżala wzięło udział w piątkowych kwalifikacjach do sobotniego turnieju. Pięciu z nich przeszło je pomyślnie. Do zawodów nie dostali się Stefan Hula i Klemens Murańka.

Skoki narciarskie 2021/22. Koronawirus w reprezentacji Polski

W sobotę przed konkursem PZN poinformował, że jeden z naszych kadrowiczów otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Chodzi o Klemensa Murańkę. Zawodnik został poddany samoizolacji, ale reszta polskiej kadry bez problemu weźmie udział w konkursie.

„Klemens Murańka otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Zawodnik został skierowany na izolację. Pozostali członkowie Kadry Narodowej z negatywnym wynikiem. Reprezentanci Polski wystartują w zawodach Pucharu Świata w Niżnym Tagile” – poinformował Polski Związek Narciarski. To był dopiero pierwszy test Polaka. Jeszcze dzisiaj nasz zawodnik zostanie przebadany ponownie.

Puchar Świata 2021/22. Kamil Stoch błyszczał w kwalifikacjach

Do pierwszej serii konkursowej sobotnich zawodów zakwalifikowało się pięciu Polaków: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny i Kamil Stoch. Ten ostatni oddał fantastyczny skok na odległość 135 metrów i wyprzedził drugiego w zestawieniu Anze Laniska o prawie 10 punktów. Jakub Wolny był 32., Dawid Kubacki zajął miejsce 36. Piotr Żyła natomiast uplasował się na pozycji numer 39. Najgorzej ze skoczków, którzy się zakwalifikowali zaprezentował się Andrzej Stękała, który skończył na 45. miejscu.

Gdzie i kiedy oglądać sobotni turniej PŚ?

Start konkursu zaplanowano na godzinę 16. Transmisja w TV będzie dostępna na antenie TVN oraz Eurosport 1. Skoki narciarskie będzie można oglądać również online. Transmisja dostępna jest za pośrednictwem aplikacji player.pl.