Kubacki czuje oddech Graneruda na plecach. Tak prezentuje się klasyfikacja generalna PŚ

Kubacki czuje oddech Graneruda na plecach. Tak prezentuje się klasyfikacja generalna PŚ

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Źródło: PAP/EPA / KIMIMASA MAYAMA
Zawody Pucharu Świata w Sapporo były bardzo trudne dla polskich skoczków. Loteryjne warunki sprawiały, że w każdym z trzech konkursów mógł zwyciężyć każdy. W związku z tym nastąpiły przetasowania w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tak prezentuje się zaktualizowana tabela.

Ostatniego konkursu Pucharu Świata w Sapporo Biało-Czerwoni nie będą dobrze wspominać. O tym, jak trudny był to konkurs może świadczyć 22. miejsce Dawida Kubackiego i dziesiąta lokata Halvora Egnera Graneruda w kwalifikacjach.

Puchar Świata w Sapporo. Kobayashi triumfuje, Polacy daleko

W trzecim konkursie w Sapporo najwięcej szczęścia miał Ryoyu Kobayashi, który uzyskał odległość równą 143 m. Drugi był Halvor Egner Granerud z 12. punktową stratą do lidera. Na trzecim miejscu stanął Markus Eisenbichler.

Spośród Polaków najlepszy był Piotr Żyła, który zajął ósmą lokatę. Po raz pierwszy w tym sezonie Dawid Kubacki nie zmieścił się w pierwszej dziesiątce. Lider Pucharu Świata był dopiero jedenasty. Kamil Stoch skończył na 23. miejscu, a Paweł Wąsek był 26. Ten konkurs pozytywnie będzie wspominać jedynie Aleksander Zniszczoł, który uplasował się na 17. miejscu – najwyższym w tym sezonie.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w skokach narciarskich

Za ten konkurs Dawid Kubacki otrzymał 24 punkty, a jego główny rywal i triumfator 71. Turnieju Czterech Skoczni Halvor Egner Granerud – 80. Co prawda reprezentant Polski wciąż jest na czele tabeli, ale jego przewaga zmalała ze 104 do 48 „oczek”.

Po trzecim konkursie w Sapporo Kamil Stoch spadł z siódmej na ósmą. Mistrza z Zębu wyprzedził fenomenalny w ojczyźnie Ryoyu Kobayashi, który wygrał dwa na trzy konkursy.