Ważny awans Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Raw Air 2023. Stanął przed wielką szansą

Ważny awans Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Raw Air 2023. Stanął przed wielką szansą

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Źródło:PAP/EPA / Geir Olsen
Dawid Kubacki odrobił wiele punktów w klasyfikacji generalne Raw Air 2023, dzięki czemu znacznie awansował w tabeli. Reprezentant Polski zachował duże szanse na to, by zakończyć tę imprezę na podium.

Raw Air 2023 wchodzi w decydującą fazę – przed nami jeszcze trzy starty, w których może wydarzyć się naprawdę wszystko. Pokazał to ostatni konkurs, w którym to wielki sukces odniósł Dawid Kubacki. Reprezentant Polski wspiął się o kilka miejsc w klasyfikacji generalnej, podobnie zresztą jak kilku jego kolegów z zespołu. W czołówce tabeli będzie więc ciekawie do samego końca imprezy.

Awans Dawida Kubackiego w klasyfikacji generalnej Raw Air 2023

33-latek duży awans zawdzięcza rewelacyjnemu występowi w konkursie, który odbył się 16 marca. W Lillehammer okazał się najlepszy z całej stawki, zbierając aż 283,1 punktu po skokach na 137,5 oraz 138,5 metra. Za nim uplasował się Anze Lanisek, a na najniższym stopniu podium stanął Daniel Tschofenig. Niespodziewanie rozczarował Halvor Egner Granerud, który był dopiero 6. Tuż za nim, na 7. lokacie był Kamil Stoch.

W efekcie Kubacki zaliczył spory awans. Przed ostatnimi zawodami w Lillehammer zajmował bowiem 7. miejsce, a do podium tracił prawie 30 punktów, a do pierwszego Norwega ponad 80. Teraz sytuacja się zmieniła. Strata do 3. Stefana Krafta wynosi już niespełna 20 „oczek”, a do Graneruda około 65. Jeśli Polakowi dobrze pójdzie również w piątkowym prologu oraz weekendowych konkursach, medal będzie w jego zasięgu.

Ponadto awanse zaliczyli również inni Biało-Czerwoni, między innymi Kamil Stoch z 10. na 8.