Klasyfikacja końcowa cyklu Raw Air. Dawid Kubacki spadł o wiele pozycji

Klasyfikacja końcowa cyklu Raw Air. Dawid Kubacki spadł o wiele pozycji

Raw Air 2023
Halvor Egner Granerud zwyciężył Raw Air 2023. Jego główny rywal – Stefan Kraft nawet wygrał ostatni konkurs w Vikersund, ale to było za mało na świetnie dysponowanego Norwega. Oto klasyfikacja końcowa tegorocznej edycji cyklu. Wiemy, na którym miejscu uplasowali się wszyscy Polacy.

Stefan Kraft walczył jak mógł, by wyprzedzić Halvora Egnera Graneruda w cyklu Raw Air. Austriak wygrał nawet niedzielny konkurs w Vikersund, ale jednak to było za mało na zwycięzcę tegorocznej edycji Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Podopieczni Thomasa Thurnbichlera w finałowych zawodach na Vikersundbakken występowali w osłabieniu. Z cyklu przed prologiem wycofał się Dawid Kubacki. Jak poinformował Polski Związek Narciarski wicelider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczek opuścił Norwegię z „powodów osobistych”. Tym samym zawodnik z Nowego Targu stracił szansę na walkę o podium w Raw Air.

Raw Air 2023: Na którym miejscu uplasowali się Polacy?

Jedynym Polakiem, który zameldował się w pierwszej dziesiątce jest Kamil Stoch, który cykl konkursów zakończył na ósmym miejscu. Piotr Żyła, który miał kłopoty z formą w trakcie trwania zmagań finalnie zakończył na 16. miejscu. Dawid Kubacki ostatecznie spadł na 23. lokatę i niewiele brakowało, by świetnie skaczący w niedzielę Aleksander Zniszczoł wyprzedził naszego lidera, a brakło mu około 80 pkt.

Paweł Wąsek, który w niedzielnym prologu pobił życiowy rekord w odległości skoku uplasował się na 27. lokacie. Jakub Wolny, który opuścił reprezentację z powodu choroby skończył na 55. miejscu, a zastępujący go w Raw Air Andrzej Stękała był 63.