Historyczny sukces Huberta Hurkacza we French Open! To było zwycięstwo w efektownym stylu

Historyczny sukces Huberta Hurkacza we French Open! To było zwycięstwo w efektownym stylu

Hubert Hurkacz w meczu French Open
Hubert Hurkacz w meczu French Open Źródło: Newspix.pl / Piotr Figura
Hubert Hurkacz miał pewne problemy z pokonaniem Marco Cecchinato w meczu French Open 2022, choć ogólny wynik spotkania na to nie wskazuje. Mimo wszystko jednak to Polak awansował do trzeciej rundy Rolanda Garrosa po raz pierwszy w swojej karierze.

Hubert Hurkacz jeszcze nigdy nie doszedł dalej w żadnej edycji French Open niż do drugiej rundy. Tym razem jednak ta sztuka mu się udała, ponieważ na tym etapie starł się z Marco Cecchinato, a Włoch okazał się za słabym rywalem dla wrocławianina.

Łatwy pierwszy set dla Huberta Hurkacza w drugiej rundzie French Open 2022

Dość powiedzieć, że pierwszy set trwał jedynie 22 minuty, a reprezentant Italii sprawił problemy Polakowi zaledwie raz – w drugim gemie, kiedy po krótkiej wymianie przypieczętował swój triumf. Poza tym jednak wrocławianin dominował nad rywalem dosłownie w każdym aspekcie gry. Ten popełniał sporo niewymuszonych błędów, a do tego Hurkacz karcił oponenta za zbyt słabe zagrywki. Mnóstwo „oczek” zdobył po returnach, w związku z czym pierwszą partię wygrał 6:1.

Roland Garros 2022. Marco Cecchinato sprawił Polakowi problemy

Druga partia zaczęła się w podobnym stylu, tym razem jednak Polak fantastycznie radził sobie przede wszystkim w gemach serwisowych. Cecchinato z ich odbiorem miał spore kłopoty i w sporej części przypadków po prostu nie był w stanie zagrać skutecznego returnu, w związku po kolejnych 20 minutach było już 4:2 dla naszego rodaka.

Mniej więcej od tego momentu Hurkacz zaczął mieć pewne kłopoty z Włochem. Pochodzący z Italii tenisista kilka razy popisywał się sprytnymi zagraniami, na przykład niespodziewanym skrótem, czym zaskakiwał Polaka. W końcu jednak asem serwisowym Hurkacz doprowadził do swojego zwycięstwa w drugim gemie (6:4).

Hubert Hurkacz awansował do trzeciej rundy Rolanda Garrosa 2022

Wrocławianin dobrze wszedł również w trzecią część potyczki, bo już na samym jego początku potrafił zaskoczyć Cecchinato na przykład zagraniem po linii, innym razem z kolei sprytnie skrócił akcję i przesądził o zdobyciu gema. Inna sprawa, że jego rywal pozostawał czujny i parę razy udało mu się zmusić reprezentanta naszego kraju do popełnienia błędu polegającego na niecelnym ataku.

Na szczęście jednak w tych kluczowych fragmentach trzeciego seta to Polak był skuteczniejszy. W związku z tym pokonał Włocha 3:0 (6:1, 6:4 i 6:2), a co za tym idzie wywalczył awans do trzeciej rundy French Open pierwszy raz w swojej karierze.