Magda Linette o swoim życiowym wyniku w Australian Open. „Nie wiem, co się działo”

Magda Linette o swoim życiowym wyniku w Australian Open. „Nie wiem, co się działo”

Magda Linette
Magda Linette Źródło: PAP/EPA / LUKAS COCH
Magda Linette pokonała wyżej notowaną Jekaterinę Aleksandrową w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym Polka osiągnęła życiowy wynik. Po meczu tenisistka skomentowała przebieg tego spotkania.

W trzeciej rundzie Australian Open Magda Linette mierzyła się z wyżej notowaną Jekateriną Aleksandrową (WTA 18). Dotychczas tenisistki mierzyły się ze sobą dwukrotnie – w 2019 roku w Seulu zwycięsko z tego pojedynku wyszła Polka, a w 2022 w Charleston górą była rywalka.

Australian Open. Świetny mecz w wykonaniu Linette

Tenisistki wybiegły na kort przed godz. 13:00 i od początku minimalną przewagę miała Linette, której później nie wypuściła z rąk. 33 minuty zajęło poznaniance wygranie pierwszego seta, który zakończył się wynikiem 6:3. Podobnie było w drugim secie, którego do pewnego momentu Magda Linette rozgrywała koncertowo. Po 15 minutach było już 4:0, a chwilę później 5:1.

Wtedy coś w grze Polki się zepsuło i pozwoliła Jekaterinie Aleksandrowej złapać kontakt (5:4). Na szczęście rywalka poznanianki nie odwróciła losów tego spotkania i to reprezentantka Polski zatriumfowała 6:4, a w całym spotkaniu 2:0. Tym samym Magda Linette osiągnęła życiowy sukces i za szóstym razem udało jej się awansować do czwartej rundy Wielkiego Szlema.

Magda Linette: Nie wiem co się działo

Po spotkaniu Magda Linette krótko skomentowała swój występ przeciwko Jekaterinie Aleksandrowej. – Nie wiem, co się działo od wyniku 5:1. Do tego momentu grałam super, a później przeciwniczka podniosła poziom – skomentowała.

Jestem bardzo szczęśliwa, że utrzymałam poziom i zamknęłam to spotkanie. Nie zwalniałam tempa, a wcześniej zdarzało się, że odpuszczałam — kontynuowała poznanianka.

Magda Linette poznała rywalkę w 1/8 Australian Open

Tenisistka zdradziła, że przeanalizowała poprzednie starcia przeciwko Aleksandrowej. – Wróciłam do poprzednich meczów i wyciągnęłam z nich wnioski. Wiedziałam, jak trudne będzie to spotkanie – podkreśliła.

W 1/8 finału Australian Open Magda Linette zmierzy się z dobrze znaną polskim kibicom Caroline Garcią. – Jest bardzo agresywną tenisistką i aktualnie znajduje się w dobrej formie. Będę myśleć o tym jutro – zakończyła. Nagranie z rozmowy Magdy Linette przedstawiciele Australian Open zamieścili na stronie ausopen.com.