„Polski pojedynek” dla Magdy Linette. Oto efekt doskonałej współpracy

„Polski pojedynek” dla Magdy Linette. Oto efekt doskonałej współpracy

Magda Linette
Magda Linette Źródło:PAP / Marcin Cholewiński
Magda Linette w parze z Caty McNally zmierzyły się w pierwszej rundzie turnieju deblowego Indian Wells z Alicją Rosolską i Moniką Niculescu. Górą był duet półfinalistki Australian Open 2023. Kibice zobaczyli jednostronne widowisko.

Magda Linette nie tak wyobrażała sobie ostatnie tygodnie swojej przygody na amerykańskich kortach. Najpierw Polka brała udział w turnieju WTA w Meridzie, gdzie po pokonaniu Camili Osorio 6:7 (2:7), 7:5, 6:2 oraz kreczu ze strony Panny Udvardy przegrała w ćwierćfinale ze Szwedką Rebeccą Peterson 2:6, 4:6. Kilka dni później 30-latka z Poznania przeniosła się do Austin, gdzie nie poszło jej już w pierwszej rundzie tamtejszego turnieju. Na jej drodze stanęła Rosjanka Warwara Graczewa, z którą przegrała 3:6, 6:4, 4:6. Teraz nieco zatarła gorycz tamtych klęsk, jednak przed nią jeszcze trudniejsze zadania.

Magda Linette truimfowała w deblu nad Alicją Rosolską

Mecz Polek i ich wspólniczek od początku przebiegał po myśli Magdy Linette i Caty McNally. Już w pierwszych gemach nie dawały szans przeciwniczkom, choć Alicja Rosolska stawiała opór, posyłając doskonałe i chwilowo skuteczne forhendy i bekhendy. Można powiedzieć, że przebieg tego spotkania na poważnie zaczął rozstrzygać się w czwartym emie, gdzie Linette i McNally odebrały serwis rywalkom. Było to jedyne przełamanie w tym secie, który zakończył się wynikiem 6:3.

Drugi set rozpoczął się od szybkiego przełamania ze strony duetu Linette, McNally, a w trzecim Rosolska i Niculescu musiały obronić break pointy i choć wcześniej dokonywały tego skutecznie, to tym razem im się nie udało. Kiedy tablica wyników pokazywała 4:2 Linette i McNally bardzo szybko wyszły na prowadzenie 40:0, ale przeciwniczki odrobiły straty. Na nic im się to nie zdało, ponieważ nie obroniły się przed przełamaniem. Pierwsza piłka meczowa ostatniego gema zamknęły pojedynek.

Kibice nie byli świadkami wielkich emocji, ponieważ to duet Linette, McNally przeważał. Rosolska i Niculescu ani razu nie zdołały przełamać swoich przeciwniczek. Całe spotkanie trwało 1 godz. 7 minut. W najbliższym meczu Magda Linette i jej partnerka zmierzą się z duetem Desirae Krawczyk i Demi Schuurs 12 marca o godz. 20:00.