WTA Finals: Radwańska przegrała i... awansowała do półfinału

WTA Finals: Radwańska przegrała i... awansowała do półfinału

Agnieszka Radwańska (fot. Virginie Bouyer / Actionplus / Foto Olimpik / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową 5:7, 7:6, 2:6 w ostatnim meczu w grupie białej podczas turnieju WTA Finals. Zażarta walka jednak opłaciła się - z Petrą Kvitovą wygrała Caroline Wozniacki, a to dało awans krakowiance do półfinału turnieju.
Mecz Radwańskiej z dwa lata starszą Rosjanką był niezwykle zacięty. Polka pierwszego seta przegrała w ostatniej chwili - dała się przełamać przy stanie 5:5, po czym nie odrobiła straty.

W drugiej partii "Isia" przegrywała już 1:5, ale w niesamowity sposób wróciła do gry. Obroniła trzy meczbole i... wyrównała. Ostatecznie doszło do tie-breaka, który wygrała Polka 7-4.

W trzecim secie Radwańska była już jednak tylko tłem dla drugiej rakiety świata i przegrała do dwóch. Krakowianka awansowała jednak do półfinału kosztem Petry Kvitovej, z którą wygrała bezpośrednie spotkanie i od której miała lepszy bilans setów. Opłaciła się więc walka z Marią Szarapową.

W półfinale Radwańska zagra ze zwyciężczynią grupy czerwonej. O pierwsze miejsce rywalizują w niej Simona Halep, Serena Williams i Ana Ivanović. Kolejność poznamy po piątkowym meczu Halep z Ivanović.