Rewelacyjna passa Amerykanek przerwana. Mamy pierwszą niespodziankę podczas Tokio 2020!

Stina Blackstenius
Stina Blackstenius Źródło: Newspix.pl / Zuma / Daniel Stiller
Mimo że oficjalnie igrzyska olimpijskie rozpoczną się dopiero 23 lipca, już na dwa dni przed ceremonią otwarcia wystartowała rywalizacja w piłce nożnej kobiet. Tego dnia zostało rozegranych sześć meczów i nie było się bez niespodzianek. Największa dotyczy starcia Szwecji ze Stanami Zjednoczonymi.

Reprezentantki USA są faworytkami do zdobycia złotego medalu podczas rywalizacji w . 21 lipca zmierzyły się ze Szwecją. Wydawało się, że będą to dla nich łatwe przeciwniczki. Nic bardziej mylnego – drużyna ze Stanów Zjednoczonych już na starcie igrzysk zaliczyła sporą wpadkę.

Tokio 2020. Szwedki przerwały świetną serię Amerykanek

Zespół ze Skandynawii co prawda nie dominował w ciągu 90 minut, ale to właśnie jemu bardziej dopisywała skuteczność. Bramki padały w 25., 54., oraz 72. minucie. Autorkami trafień są Stina Blackstenius (dwóch pierwszych) oraz Lina Hurtig.

Nieoczekiwany triumf Szwedek przerwał fantastyczną passę piłkarek z USA. Amerykanki nie poniosły żadnej porażki od ponad dwóch lat. Ostatni taki przypadek przydarzył im się 19 stycznia 2019 roku. Przegrały wtedy 1:3 z reprezentacją Francji. Od tamtego czasu drużyna ze Stanów Zjednoczonych rozegrała 44 spotkania, z których wygrała aż 40.

O meczu USA – Szwecja zrobiło się głośno również z innego powodu. Piłkarki obu reprezentacji postanowiły zaprotestować przeciwko rasizmowi i homofobii.