Julia Kowalczyk pokonała mistrzynię Europy. Polka ma szansę na medal w Tokio

Julia Kowalczyk pokonała mistrzynię Europy. Polka ma szansę na medal w Tokio

Julia Kowalczyk
Julia Kowalczyk Źródło:Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz/ PressFocus
Julia Kowalczyk wprawdzie przegrała w ćwierćfinale turnieju judoczek, ale wciąż pozostaje w grze o brązowy medal igrzysk. Polka, która wcześniej pokonała mistrzynię Europy, stoczy jeszcze walkę w repasażach.

Julia Kowalczyk pierwszą walkę na  stoczyła z Hedvig Karakas, z którą mierzyła się w 1/16 finału. Polka startująca w turnieju judo do 57 kg po niemal dwóch minutach rywalizacji pokonała Węgierkę i awansowała do 1/8 finału.

Walka w repasażach

W kolejnym etapie turnieju Kowalczyk przyszło mierzyć się z utytułowaną Telmą Monteiro, która jest aktualną mistrzynią Europy. Portugalka otrzymała trzy kary shido, a Polka ostatecznie pokonała ją po dogrywce. Ta walka zmęczyła jednak reprezentantkę naszego kraju, co było widać w ćwierćfinale.

Kowalczyk przegrała z Jessiką Klimkait przez ippon. Kanadyjka awansowała do półfinału, a Polce pozostaje walka w repasażach. W nich niespełna 24-letnia judoczka będzie rywalizowała o brązowy medal, a ewentualne miejsce na podium igrzysk byłoby jej największym sukcesem w karierze.

Pochodząca z Rybnika zawodniczka ma na swoim koncie brązowy medal mistrzostw świata i drużynowe wicemistrzostwo Europy. Walkę o krążek w Tokio rozpocznie w poniedziałek 26 lipca około godz. 10.