Tokio 2020. Skrzypulec i Ogar utrzymały prowadzenie. Polki mają szansę na medal

Tokio 2020. Skrzypulec i Ogar utrzymały prowadzenie. Polki mają szansę na medal

Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec
Jolanta Ogar i Agnieszka Skrzypulec Źródło:Instagram / jolaogar
Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar wprawdzie zajęły piąte miejsce w czwartym wyścigu żeglarskiej klasy 470, ale wciąż prowadzą w klasyfikacji generalnej. Polki prezentują się w Tokio bardzo dobrze i mają szansę na medal olimpijski.

Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar mają na swoim koncie brązowy medal mistrzostw Europy wywalczony w 2017 roku. Teraz zawodniczki staną przed szansą na wywalczenie jeszcze cenniejszego krążka. Po czterech wyścigach prowadzą bowiem w klasyfikacji żeglarskiej klasy 470 i mają realną szansę na medal igrzysk olimpijskich w Tokio.

Dwa wygrane wyścigi

Biało-Czerwone rozpoczęły zmagania w środę 28 lipca, kiedy to wygrały dwa pierwsze wyścigi. Tym samym objęły prowadzenie w klasyfikacji generalnej przed Francuzkami Camille Lecointre i Aloise Retorną oraz Brytyjkami Hannah Mills i Eilidh McIntyre.

Rozgrywany dzień później trzeci wyścig Polki wprawdzie zakończyły na drugim miejscu, ale i tak nie straciły pozycji lidera. Czwarty wyścig był z kolei najsłabszym w wykonaniu Skrzypulec i Ogar, które finiszowały jako piąte. Nasze reprezentantki i tak zdołały utrzymać prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolejne wyścigi klasy 470 zostaną przeprowadzone w piątek 30 lipca. Wyścigi medalowe, które są punktowane podwójnie, odbędą się z kolei 4 sierpnia.