Polskie tenisistki stołowe bez awansu do ćwierćfinału. Koreanki wygrały do zera

Polskie tenisistki stołowe bez awansu do ćwierćfinału. Koreanki wygrały do zera

Natalia Partyka
Natalia PartykaŹródło:Newspix.pl / 058sport.pl
Polskie tenisistki stołowe nie dały rady na igrzyskach olimpijskich. W 1/8 finału przegrały z Koreankami 0:3 i żegnają się z Tokio.

Polskie tenisistki przegrały z faworyzowanymi Koreankami 0:3. Pojedynek rozpoczął się od przegranego pojedynku deblowego. Biało-Czerwone w składzie Natalia Partyka i Natalia Pajor przegrywały w gemach 2:0, doprowadziły do remisu i miały nawet piłki meczowe, ale ostatecznie piąty set wpadł na konto Koreanek.

Przegrane pojedynki singlowe

Reprezentantka Polski Jeoh Jihee w pierwszym meczu singlowym pojedynku drużynowego nie doszła ani razu do głosu. Liderka naszej drużyny przegrała z Li Qian 0:3. Biało-Czerwone przegrywały już więc 0:2 w meczach. O wiele lepiej zaprezentowała się w trzecim spotkaniu Natalia Bajor, która doprowadziła do rozegrania piątego seta z Shin Yubin. Polka, tak jak w pojedynku deblowym, musiała gonić Koreankę, która wygrywała w meczu już 2:0.

Drużynowe zmagania Polek były ostatnią szansą naszych tenisistów stołowych na medale Natalię Partykę czekają jeszcze zmagania w igrzyskach paraolimpijskich, które rozpoczną się już 24 sierpnia. Tam Polka ma ogromne szanse na zdobycie kolejnych medali do swojej kolekcji. Nasza tenisistka stołowa jest już 4-krotną mistrzynią paraolimpijską.