Siatkówka. Znamy pierwszego półfinalistę igrzysk olimpijskich. Kanada uległa Rosjanom

Maxim Mikhaylov
Maxim Mikhaylov Źródło: Newspix.pl / ABACA
Rosyjski Komitet Olimpijski pierwszym półfinalistą turnieju siatkarskiego igrzysk olimpijskich. Sborna rozprawiła się z Kanadą 3:0. Zawodnicy z Ameryki Północnej postawili się przeciwnikom tylko w jednym secie.

Reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego jest obok Polski i Brazylii jednym z głównych pretendentów do medalu igrzysk olimpijskich. Nasi wielcy rywale będą mieli okazję będą mieli szansę o te krążki powalczyć, ponieważ wygrali z Kanadą i zagrają w półfinale.

Trzy sety i do półfinału

W pierwszym secie reprezentacja Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego szybko wytworzyła sobie pięciopunktową przewagę (8:3). Kanada zdołała zbliżyć się potem na jeden punkt (11:10), ale potem znowu dała sobie wpić kilka punktów z rzędu. Partia zakończyła się wynikiem 25:21 dla Rosjan.

Drugi set był największą szansą Kanadyjczyków na wygraną, aczkolwiek ani razu w nim nie prowadzili. Sborna musiała jednak grać ze swoim przeciwnikiem na przewagi. Przy stanie 28:28 udało się jej zdobyć dwa punkty z rzędu i ostatecznie wygrać 30:28.

Ostatnia partia była najspokojniejsza. Rosjanie wypracowali sobie na początku paropunktową przewagę i po prostu utrzymali ją do samego końca. Tym samym zostali oni pierwszymi półfinalistami igrzysk olimpijskich. Sborna zmierzy się w 1/2 finale z kimś z pary Japonia – Brazylia. Ten mecz rozpocznie się o godzinie 6:00 polskiego czasu. Biało-Czerwoni natomiast rozegrają swój ćwierćfinał o godzinie 14:30.