Naja i Puławska z olimpijskim srebrem! To trzeci medal Polaków na igrzyskach

Naja i Puławska z olimpijskim srebrem! To trzeci medal Polaków na igrzyskach

Karolina Naja i Anna Puławska
Karolina Naja i Anna PuławskaŹródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
Karolina Naja i Anna Puławska wystartowały w konkurencji kajakarskiej K2 na 500 metrów. Biało-Czerwone wspaniale się zaprezentowały w Tokio i zdobyły srebrny medal.

Akwen Sea Forest Waterway jest dla polskich kajakarek sceną, na której spełniły się ich olimpijskie marzenia. Biało-Czerwone kajakarki poszły w ślad naszych wioślarek i zdobyły olimpijskie srebro.

Zanim Polki dotarły do finału, musiały przejść przez kwalifikacje i półfinały. Karolina Naja i Anna Puławska swój star eliminacyjny wygrały. Dwójka pływająca na dystansie 500 metrów bez problemów awansowała do dalszej fazy zawodów. W półfinale zawodniczki zachowały się bardzo spokojnie i dopłynęły na czwartej pozycji.

Występ na srebrny medal

Reprezentantki Polski Karolina Naja i Anna Puławska narzekały wcześniej na swój start. W finałowym wyścigu początek był wspaniały. Polki szybko znalazły się na drugiej pozycji i nie oddały jej do samego końca. Co prawda w drugiej połowie dystansu dwie węgierskie osady doganiały Biało-Czerwone, ale kajakarki wytrzymały tempo i dopłynęły na drugiej pozycji, tuż za reprezentantkami Nowej Zelandii.

Swojej szansy medalowej nie wykorzystała Marta Walczykiewicz, która zajęła w sprincie miejsce tuż za podium. Również bez medalu zakończyli zmagania Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak, którzy w konkurencji kanadyjek C2 na 1000 metrów zakończyli finałowe zmagania na 7. miejscu.