Pięciobój nowoczesny. Zawodnicy już po dwóch konkurencjach. Dobre pozycje Polaków

Pięciobój nowoczesny. Zawodnicy już po dwóch konkurencjach. Dobre pozycje Polaków

Sebastian Stasiak i inni podczas startu w pięcioboju nowoczesnym
Sebastian Stasiak i inni podczas startu w pięcioboju nowoczesnym Źródło: Newspix.pl / TEDI
Trwają zmagania mężczyzn w pięcioboju nowoczesnym. W zawodach bierze udział dwóch Polaków: Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak. Sportowcy są już po rundzie rankingowej i bonusowej w szermierce, a także po wyścigach w basenie.

Swoje zmagania w pięcioboju nowoczesnym zakończyła już nasza reprezentantka Anna Maliszewska. Polka zajęła ostatecznie 20. miejsce na igrzyskach olimpijskich. Zawodniczka miała dużego pecha przy losowaniu konia, na którym wykonała swój przejazd. Wierzchowiec nie był skory do współpracy. Gdyby nie ta sytuacja można by zakładać, że zawodniczka byłaby w tej klasyfikacji wyżej.

Teraz swoją rywalizację wznowili panowie, a wśród nich dwóch Polaków: Łukasz Gutkowski i Sebastian Stasiak. Męskie zmagania rozpoczęły się już 5 sierpnia od rundy rankingowej w szermierce. Pierwszy z wymienionych Polaków został sklasyfikowany wtedy na 12. pozycji (19 zwycięstw w 35 pojedynkach), natomiast drugi reprezentant BIało-Czerwonych odniósł 18 zwycięstw.

Pływanie i runda bonusowa szermierki

W pływaniu bardzo dobrze zaprezentował się Gutkowski. Polak płynął w czwartej grupie, w której zajął 2. miejsce. Jego czas 2:00,59 s dał mu ostatecznie 11. miejsce w pływaniu. Stasiak poradził sobie gorzej (2:04,59 s) i w tej konkurencji zajął 25. miejsce. Po rundzie bonusowej w szermierce pierwszy z Biało-Czerwonych zajmuje 16. miejsce, a drugi 19. Następna konkurencja to jazda konna. Ona rozpocznie się o godzinie 10:15.