Kamil Stoch na podium konkursu PŚ w Willingen. Trzech Polaków w czołowej dziesiątce

Kamil Stoch na podium konkursu PŚ w Willingen. Trzech Polaków w czołowej dziesiątce

Kamil Stoch w Willingen
Kamil Stoch w Willingen Źródło: Newspix.pl / Expa
Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Zawody wygrał Norweg Halvor Egner Granerud, a drugi był jego rodak Daniel Andre Tande. W czołowej dziesiątce znalazło się łącznie trzech Polaków.

Po pierwszej serii sobotniego konkursu Pucharu Świata na Muehlenkopfschanze w Willingen prowadził Norweg Halvor Egner Granerud. Tuż za nim miejsca zajęli Norweg Daniel Andre Tande i Słoweniec Bor Pavlovcic.

Do finałowej serii awansowało pięciu Polaków. Najlepszy z nich Kamil Stoch był czwarty. Kolejni reprezentanci Polski zajmowali odpowiednio: Dawid Kubacki ósme miejsce, Piotr Żyła piętnaste, Andrzej Stękała dwudzieste pierwsze i Jakub Wolny dwudzieste siódme.

Finałowa seria dla Norwegów, ale Stoch na podium

Po finałowej serii na prowadzeniu utrzymało się dwóch Norwegów –Halvor Egner Granerud pozostał na pierwszym miejscu, a Daniel Andre Tande na drugim.

Kamil Stoch wyprzedził Bora Pavlovcica i ostatecznie zajął najniższe miejsce na podium.

W drugiej serii swój wynik poprawili także wszyscy pozostali Polacy. Piąte miejsce za Pavlovicem zajął Dawid Kubacki. Do pierwszej dziesiątki awansował również Piotr Żyła, który skończył zawody na miejscu dziewiątym.

Jakub Wolny skończył zawody na siedemnastym miejscu, a Andrzej Stękała na dwudziestym.

Willingen 6

Willingen 6 to turniej, w którym do końcowej kwalifikacji wliczają się nie tylko skoki w konkursach, ale i skoki kwalifikacyjne. Zwycięzca otrzyma 15 tysięcy euro premii, drugi zawodnik klasyfikacji generalnej 10 tysięcy, a trzeci 5 tysięcy.

Po sobotnim konkursie pierwsze miejsce w minicyklu zajmuje Halvor Egner Granerud (419,7 pkt). Drugi jest Daniel Andre Tande (407,1 pkt), a trzeci Dawid Kubacki (384,8 pkt).

Piotr Żyła zajmuje piąte miejsce (377,6 pkt), Kamil Stoch siódme (274,5 pkt), a Andrzej Stękała dziesiąte (360,5 pkt).