Iga Świątek pokonała Svitolinę! Jeszcze dziś zagra w półfinale turnieju w Rzymie!

Iga Świątek pokonała Svitolinę! Jeszcze dziś zagra w półfinale turnieju w Rzymie!

Iga ŚwiątekŹródło:Newspix.pl / ZUMA
Iga Świątek zagra w półfinale turnieju w Rzymie. Polka pokonała Elinę Svitolinę i zmierzy się z Cori Gauff.

Iga Świątek wspina się po turniejowej drabince, a do ćwierćfinału dotarła po kreczu Alison Riske, zwycięstwie z Madison Keys (7:5, 6:1) oraz trzysetowym boju z Barborą Krejcikovą (3:6, 7:6, 7:5). W kolejnej fazie rozgrywek poprzeczka została jednak zdecydowanie podniesiona, bo rywalką Igi Świątek na drodze do półfinału turnieju w Rzymie była Elina Svitolina (6. miejsce w rankingu WTA). Spotkanie tenisistek było zaplanowane na piątek, ale ulewny deszcz pokrzyżował plany organizatorów.

Świątek kontra Svitolina. Bój o półfinał

Iga Świątek w dobrym stylu otworzyła spotkanie i szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Wypracowanej przewagi nie oddała już do końca pierwszego seta, chociaż Svitolina miała szansę na przełamanie 19-letniej Polki. Świątek była jednak niezwykle skoncentrowana i z wyraźną przewagą po zaledwie 36 minutach triumfowała w pierwszej odsłonie pojedynku (6:2).

Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty. Tenisistki przełamywały się kilkakrotnie, a po kilkudziesięciu minutach gry było 4:4. W końcowej fazie seta obie zawodniczki koncentrowały się na własnych podaniach. Iga Świątek w kluczowym momencie podkręciła jednak tempo i przełamała rywalkę, zwyciężając w drugim secie 7:5. Polka w półfinale turnieju w Rzymie spotka się z Cori Gauff.