Piłka ręczna: Polacy pokonali Słoweńców

(fot. sxc)
Polscy piłkarze ręczni pokonali w duńskim Aarhus Słowenię 25:24 (10:16) w swoim ostatnim meczu turnieju Totalkredit Cup. W pierwszym spotkaniu w piątek biało-czerwoni zremisowali z Islandią 31:31, a w sobotę przegrali z gospodarzami 30:31.
Przebieg spotkania ze Słowenią był zupełnie odmienny od dwóch poprzednich. Tym razem to Polacy wysoko przegrywali do przerwy, by w  końcówce odrobić straty i wywalczyć zwycięstwo.

Tylko sam początek należał do podopiecznych trenera Bogdana Wenty. Później popełnili kilka błędów w ataku, co wykorzystali rywale i po skutecznych kontrach w 12. minucie objęli prowadzenie 6:5. W słoweńskiej bramce świetnie spisywał się Primoz Prost, dzięki czemu po pierwszej połowie jego drużyna prowadziła 16:10.

Po przerwie role się odwróciły. W 42. minucie Grzegorz Tkaczyk po  udanej kontrze doprowadził do wyrównania 17:17. W polskiej bramce dobrze spisywał się Marcin Wichary, który interweniował z ponad 50-procentową skutecznością. Na słowa uznania zasłużył także lewoskrzydłowy Adam Wiśniewski - zdobywca siedmiu goli.

W spotkaniu nie wystąpił Bartosz Jurecki, który na palcu rzucającej ręki ma założone dwa szwy. Jego występ w ME nie jest zagrożony, jednak nie chciano ryzykować odnowienia kontuzji.

Impreza w Danii była ostatnim etapem przygotowań do mistrzostw Europy w Serbii (15-29 stycznia). Polacy zajęli drugie miejsce w turnieju. Pierwsze zajęła Dania, po zwycięstwie w ostatnim meczu z Islandią 31:27.