Liga hiszpańska: Barcelona wygrywa, Real wygrywa - w tabeli bez zmian

Liga hiszpańska: Barcelona wygrywa, Real wygrywa - w tabeli bez zmian

Lionel Messi (po lewej) trafia do siatki nawet wtedy, gdy dośrodkowuje... Argentyńczyk zdobył swoją 55 bramkę w sezonie (fot. EPA/ALONSO M GAMERO/PAP)
Piłkarze Realu Madryt wygrali na własnym boisku z Realem Sociedad 5:1 w 29 kolejce hiszpańskiej ekstraklasy. Dzięki temu utrzymali sześciopunktową przewagę nad Barceloną, która pokonała na wyjeździe Mallorcę 2:0.
Katalończycy pokonali piłkarzy Mallorci mimo tego, że przez ponad pół godziny grali w dziesiątkę. W 57 minucie za zagranie ręką drugą żółtą i w  konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Thiago. Do tego czasu Barcelona prowadziła już 1:0 - w 25 minucie Messi dośrodkował z rzutu wolnego, żaden z jego kolegów nie dotknął piłki, a ta wpadła do  siatki obok zaskoczonego bramkarza. Messi zdobył w ten sposób 55 bramkę w tym sezonie. W końcówce spotkania Argentyńczyk trafił w słupek, a jego strzał dobił Gerard Pique.

Tymczasem podopieczni Jose Mourinho rozgromili na własnym boisku Real Sociedad 5:1 - wynik spotkania już w szóstej minucie otworzył Gonzalo Higuain. Potem bramkarza gości pokonali Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. Przed przerwą honorową bramkę dla swojego zespołu zdobył Xavier Prieto. Po zmianie stron gole dla Realu zdobyli ponownie Benzema i Ronaldo. Po tym spotkaniu Real z dorobkiem 75 punktów prowadzi w tabeli i nadal ma sześć punktów przewagi nad Barceloną.