US Open: deszcz przerwał mecz Matkowskiego

Ulewne opady deszczu przerwały półfinał gry mieszanej z udziałem Marcina Matkowskiego i czeskiej tenisistki Kvety Peschke (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Ulewne opady deszczu przerwały półfinał gry mieszanej z udziałem Marcina Matkowskiego i czeskiej tenisistki Kvety Peschke w wielkoszlemowym US Open (pula nagród 25,526 mln dol.) na twardych kortach w Nowym Jorku. Mecz przerwano na początku pierwszego seta.

Przeciwnikami duetu rozstawionego z czwórką są Amerykanka Liezel Huber i Białorusin Maks Mirnyj, czyli para numer jeden w drabince. Tenisiści udali się do szatni po czterech pierwszych gemach, przy stanie 2:2, gdy serwować miał Matkowski.

Wznowienie gry zaplanowano na środę po południu, w trzecim pojedynku na korcie numer 17. (wczesny wieczór czasu polskiego).

W Nowym Jorku wystartował też polski mikst Klaudia Jans-Ignacik i Mariusz Fyrstenberg (nr 8.), ale przegrał w 1/8 finału z Australijką Anastasią Rodionovą i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem 6:7 (6-8), 4:6.

Wynik spotkania 1/2 finału gry mieszanej:

Kveta Peschke, Marcin Matkowski (Czechy, Polska, 4) - Liezel Huber, Maks Mirnyj (USA, Białoruś, 1.) 2:2 - mecz przerwał deszcz.