ME: Polscy szczypiorniści przegrali z Serbią

ME: Polscy szczypiorniści przegrali z Serbią

Polscy piłkarze ręczni przegrali 19:20 z Serbami w swoim pierwszym meczu podczas mistrzostw Europy w Danii.
Polscy szczypiorniści przegrali z Serbami w swoim pierwszym meczu na ME w Danii

Wyrównany początek spotkania nie wskazywał na to, że na przerwę biało-czerwoni zejdą z deficytem aż czterech bramek. Drugie 30 minut Polacy rozpoczęli od zdecydowanych ataków, szybko zniwelowali straty, a po kolejnym trafieniu Mariusza Jurkiewicza wyszli nawet na dwubramkowe prowadzenie.

Rozgrywający Wisły Płock w całym meczu zanotował 5 trafień, najwięcej spośród naszych reprezentantów. Serbowie jednak szybko opanowali sytuację i odzyskali utraconą wcześniej przewagę. Kilkadziesiąt sekund przed końcem znakomicie broniący w całym spotkaniu Sławomir Szmal obronił rzut karny.

Polacy rzucili się do ataku, jednak nie zdołali doprowadzić do remisu. Swój kolejny mecz biało-czerwoni rozegrają w środę z faworytem grupy C - Francją. Awans do kolejnej fazy uzyskają trzy najlepsze zespoły.