Niemcy wreszcie wygrali, ale nie zachwycili

Niemcy wreszcie wygrali, ale nie zachwycili

Wymieniani wśród faworytów Euro Niemcy nie zachwycają formą (fot. EPA/JENS WOLF/PAP)
Przygotowująca się do mistrzostw Europy piłkarska reprezentacja Niemiec wygrała z Izraelem 2:0 (1:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Lipsku. Niemcy - mimo zwycięstwa - stylem gry nie przekonali do siebie kibiców. W barwach Izraela w pierwszej połowie zagrał zawodnik Wisły Kraków Maor Melikson.
Piłkarze reprezentacji Niemiec poruszali się powoli po murawie i konstruowali mało akcji, mimo że wystąpili w teoretycznie najmocniejszym składzie, a w wyjściowej jedenastce było aż siedmiu zawodników Bayernu Monachium. Pierwszą groźną akcję Niemcy przeprowadzili w 40 minucie - i od razu zdobyli bramkę. Wynik spotkania na osiem minut przed końcowym gwizdkiem sędziego ustalił rezerwowy Andre Schuerrle. Znacznie lepiej od formacji ofensywnej zaprezentowała się niemiecka obrona, która ustawiała się pewnie i nie pozwalała rywalom na zbyt wiele.

Wygrana z Izraelem to pierwsze tegoroczne zwycięstwo podopiecznych Joachima Loewa, którzy wymieniani są w gronie faworytów Euro.

Niemcy - Izrael 2:0 (1:0)

Bramki: Mario Gomez (40), Andre Schuerrle (82).

Niemcy: Manuel Neuer - Jerome Boateng, Per Mertesacker, Holger Badstuber, Philipp Lahm - Sami Khedira (88-Lars Bender), Toni Kroos (86-Mario Goetze) - Thomas Mueller (83-Marco Reus), Mesut Oezil, Lukas Podolski (67-Andre Schuerrle) - Mario Gomez (67-Miroslav Klose).

Izrael: Ariel Harosh - Yuval Spungin, Tal Ben Haim, Eitan Tibi, Rami Gershon - Yossi Benayoun (46-Gil Vermouth), Bibras Natcho (73-Nir Biton), Avihai Yadin (86-Shir Tzedek), Maor Melikson (46-Lior Refaelov) -  Etey Shechter (46-Omer Damari), Eran Zahavi (67-Ben Sahar).