Euro 2016: Francja strzela w ostatniej chwili i wygrywa z Rumunią!

Euro 2016: Francja strzela w ostatniej chwili i wygrywa z Rumunią!

Francja - Rumunia
Francja - Rumunia Źródło:Newspix.pl / Piotr Kucza
W meczu otwarcia Euro 2016 Francja pokonała Rumunię na Stade de France 2:1. Bramki dla gospodarzy turnieju zdobyli Olivier Giroud i Dimitri Payet. Honorowe trafienie dla Rumunii zapisał na swoje konto Bogdan Stancu.
 90+4 min.
KONIEC! Tu już nic się nie wydarzy! Francja zaczyna Euro 2016 od zwycięstwa z Rumunią 2:1.
 90+3 min.
Jeszcze kontra i szalony rajd Sissoko zakończony niecelnym strzałem!
 90+2 min.
Payet ze łzami w oczach kończy swój udział w tym meczu! Ale to są łzy radości! W jego miejsce wchodzi Sissoko.
 89 min.
GOOOOL! A jednak Francja! Co za gol Payeta!
 88 min.
Francuzi rozgrywają piłkę, ale nic z tego nie wynika. Teraz jedna akcja może zdecydować o losach spotkania!
 85 min.
Emocje coraz większe! Zostało kilka minut, a wymiana ciosów trwa! Jak to wszystko się skończy?
 82 min.
Zmiana w rumuńskim zespole. Popa opuścił boisko, w jego miejsce wszedł Torje.
 81 min.
Hoban uderzył bardzo mocno z dystansu, ale zabrakło precyzji.
 78 min.
Popa ukarany żółtą kartką.
 77 min.
Martial wszedł za Pogbę. Najcięższe działa wystawia Francja do ataku!
 76 min.
Payet zagrywał w kierunku Comana, ale niedokładnie. Chwilę później kolejne zbyt mocne podanie Francuzów i piłka znalazła się za linią końcową.
 75 min.
Ależ tempo tego meczu, tu nikt nie odstawia nogi! Przy piłce Francuzi.
 72 min.
Rumunia w ataku i mamy kolejną zmianę w tym zespole. Za Stanciu wszedł Chipciu.
 69 min.
Giroud ukarany żółtą kartką.
 66 min.
Zmiana w ekipie gospodarzy. Griezmann opuścił boisko, za niego wszedł Coman.
 65 min.
GOOOOL! Mamy 1:1! Stanciu pewnie wykorzystał jedenastkę.
 64 min.
Rzut karny! Stanciu faulowany przez Evrę w szesnastce!
 61 min.
Zmiana w reprezentacji Rumunii. Andone opuszcza boisko, wchodzi Alibec.
 58 min.
GOOOOL! Świetnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Payet, a Giroud tym razem wyskoczył w tempo i posłał piłkę do siatki!
 57 min.
Okazja Francji! Payet podał do Pogby, który uderzył prosto w bramkarza Rumunii!
 55 min.
Trochę chaosu na boisku i znowu brak wyraźniej dominacji jednej z drużyn.
 52 min.
Tatarusanu broni strzał Giroud, który wcześniej dostał świetne podanie w szesnastkę.
 48 min.
STANCU! Dobry strzał, ale jednak obok słupka. Rumuni w ataku od początku drugiej połowy!

GRAMY! Oby druga połowa przyniosła jeszcze więcej ciekawych sytuacji.
 45+2 min.
Koniec pierwszej połowy! To było naprawdę dobre 45 minut. Brakuje tylko goli, ale przed nami jeszcze sporo czasu! Wracamy za chwilę.
 45+2 min.
Giroud! Uwolnił się spod opieki obrońcy i głową uderzył nad poprzeczką po dograniu z rzutu rożnego.
 45 min.
Żółta kartka dla Rata.
 44 min.
Francuzi fatalnie rozegrali rzut wolny. Odległość była niezła, ale przekombinowali.
 43 min.
Posiadanie piłki: Francja 58%, Rumunia 42%
 42 min.
Dobrze ustawiają się w obronie Rumuni. Francuzi mają problem z kluczowymi podaniami.
 41 min.
Końcówka pierwszej połowy i nadal nie mamy wyraźnej przewagi jednej z drużyn. Francuzi teraz przy piłce.
 37 min.
Griezmann złapany na spalonym.
 37 min.
POWINNO BYĆ 1:0! Payet zagrał do środka, ale Griezmann, który uderzył z pierwszej piłki źle trafił i zmarnował świetną okazję!
 36 min.
Kontra Rumunów, ale zabrakło wsparcia z lewej strony. Potem jeszcze jedna akcja zawodników w żółtych strojach, ale ostatecznie Lloris zacznie grę od bramki.
 32 min.
Chiriches ukarany żółtą kartką. Prawdopodobnie za dyskusje z arbitrem.
 32 min.
Francuzi szybko wychodzą z kontrami, ale gubią piłkę przed szesnastką.
 31 min.
Pintilii leży na murawie, potrzebna pomoc sztabu medycznego.
 28 min.
Mocny strzał Pogby z dystansu, jednak niecelnie.
 26 min.
Dwa rzuty rożne Francuzów, ale bez zagrożenia pod bramką Tatarusanu.
 25 min.
Świetnie grają Rumuni, są agresywni w odbiorze i często goszczą pod polem karnym Francuzów.
 23 min.
Giroud złapany na spalonym, ale zagranie do niego było bardzo dobre... Gdyby przypilnował linii, wyszedłby sam na sam z bramkarzem.
 22 min.
Rumuni na połowie Francji, ale na razie niewiele z tego wynika. Oglądamy bardzo wyrównane widowisko.
 17 min.
Evra do Giroud, ale za mocno. Piłkę łapie Tatarusanu.
 16 min.
Ten mecz naprawdę może się podobać. Nikt nie kalkuluje, obie ekipy grają bardzo otwarty futbol.
 15 min.
Słupek ratuje Rumunię! Griezmann uderzał głową, zabrakło centymetrów!
 13 min.
Payet nie opanował piłki z lewej strony pola karnego. A mogła wyjść z tego ciekawa okazja dla gospodarzy turnieju...
 11 min.
GIROUD! Dostał dobre podanie w pole karne, ale jego uderzenie głową było niecelne.
 9 min.
Sapunaru poradził sobie z Evrą, ale potem niedokładnie dośrodkował piłkę.
 7 min.
Sporo nerwów i niedokładności z obu stron. Ale nie ma co się dziwić, presja jest ogromna!
 5 min.
CO TO BYŁA ZA OKAZJA! Rzut rożny dla Rumunii, wrzutka na długi słupek, a Stanciu uderzył prosto w Llorisa!
 4 min.
Pintilii uderzył bardzo niecelnie z dystansu. Trochę bez zastanowienia, bo mógł podawać do kolegów z drużyny.
 2 min.
Tatarusanu z problemami przy pierwszej interwencji. Rumunia przy piłce.

PIERWSZY GWIZDEK NA EURO 2016! ZACZYNAMY!
 20:55
Reprezentacje już wychodzą na murawę! Kartoniada na trybunach. Czas na hymny!
 20:50
A teraz na Stade de France David Guetta. Zostało 10 minut do pierwszego gwizdka!
 20:40
Trwa ceremonia otwarcia na Stade de France. Trybuny wypełnione do ostatniego miejsca, wygląda to naprawdę efektownie!
 20:00
Składy:

Francja: Lloris, Sagna, Koscielny, Rami, Evra, Kanté, Matuidi, Pogba, Griezmann, Payet, Giroud

Rumunia: Tătăruşanu, Săpunaru, Grigore, Chiricheş, Raţ, Hoban, Pintilii, Stanciu, Popa, Stancu, Andone

W pierwszej połowie oglądaliśmy niezwykle wyrównane widowisko. Nie brakowało jednak ciekawych sytuacji z obu stron. W 15. minucie Francja mogła objąć prowadzenie, jednak Giroud trafił w słupek. Rumunia grała agresywnie w odbiorze i dzięki temu często gościła pod polem karnym Trójkolorowych. Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie.

Prawdziwe emocje zaczęły się po przerwie. Rumuni od początku ruszyli do ataku, ale to Francuzi w 58. minucie objęli prowadzenie. Świetnym dośrodkowaniem w pole karne popisał się Payet, a Giroud wyskoczył w tempo i posłał piłkę do siatki. Chwilę później było już 1:1. Stancu był faulowany przez Evrę w szesnastce i sędzia podyktował rzut karny. Stały fragment gry na gola pewnie zamienił sam poszkodowany. Do ostatnich minut trwała wymiana ciosów na boisku, ale piłkarzom brakowało dokładności w wykończeniu akcji. W samej końcówce Stade de France oszalało z radości. Payet po szybkiej akcji popisał się efektownym strzałem w długi róg i Tatarusanu skapitulował w tym spotkaniu po raz drugi.

Ostatecznie Francja wygrała z Rumunią 2:1. W drugim spotkaniu w grupie A, Szwajcaria zagra z Albanią. Ten mecz już w sobotę o godz. 15.

Ankieta: Kto wygra w meczu Polska - Irlandia Północna? Wytypuj wynik
Źródło: Wprost.pl