Polska przegrywa ze Słowacją na Euro 2020. Zebraliśmy najlepsze MEMY

Polska przegrywa ze Słowacją na Euro 2020. Zebraliśmy najlepsze MEMY

Mem po meczu Polska – Słowacja
Mem po meczu Polska – Słowacja Źródło:Facebook / Grzegorz Pawlaczyk
Polacy przegrali swój pierwszy mecz na Euro 2020, ulegając reprezentacji Słowacji. Po spotkaniu dużo mówi się szczególnie o czerwonej kartce dla Grzegorza Krychowiaka i samobójczej bramce Wojciecha Szczęsnego, co potwierdzają zebrane przez nas MEMY.

Mecz Polska-Słowacja lepiej rozpoczął się dla Biało-Czerwonych, którzy częściej byli przy piłce i zapuszczali się w okolice pola karnego rywali. Nie miało to jednak przełożenia na sytuacje bramkowe, a podopieczni Paulo Sousy przez długi czas nie byli w stanie oddać celnego strzału.

Euro 2020. Polska – Słowacja. Najlepsze MEMY

Kreowanie sytuacji bramkowych lepiej szło naszym rywalom, którzy objęli prowadzenie w 18. minucie. Mak przepuścił piłkę między nogami Bereszyńskiego, wpadł w szesnastkę i uderzył przy krótkim słupku. Futbolówka odbiła się najpierw od słupka, później od Szczęsnego i wpadła do siatki. Bramkarzowi Juventusu przypisano trafienie samobójcze.

Biało-Czerwoni świetnie weszli w drugą część spotkania, ponieważ już w 46. minucie na listę strzelców wpisał się Linetty. Gracz Torino dostał podanie od Rybusa i strzałem po ziemi zaskoczył Dubravkę. Gdy wydawało się, że podopieczni Sousy zdominują rywala i strzelą kolejną bramkę, drugą żółtą kartkę – a w konsekwencji czerwoną – obejrzał Krychowiak. Gra w osłabieniu szybko zemściła się na Polakach, którzy po bramce Skriniara w 69. minucie przegrywali 1:2. Taki wynik utrzymał się do końca spotkania.