Euro 2020. Anglia – Niemcy. Zobacz, o której godzinie oglądać spotkanie 1/8 finału mistrzostw Europy

Euro 2020. Anglia – Niemcy. Zobacz, o której godzinie oglądać spotkanie 1/8 finału mistrzostw Europy

Raheem Sterling i Jack Grealish
Raheem Sterling i Jack Grealish Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Przedostatnie spotkanie 1/8 finału Euro 2020 to pojedynek Anglia – Niemcy. Czy Synowie Albionu zdołają zrewanżować się za porażkę sprzed 11 lat?

Anglia – Niemcy to przedostatni mecz 1/8 finału . We wtorek 29 czerwca poznamy siódmego uczestnika ćwierćfinałów. Czy Synowie Albionu zdołają zrewanżować się drużynie Joachima Loewa za przegrane 1:4 spotkanie podczas mistrzostw świata w 2010 roku?

Historia meczów bezpośrednich

Reprezentacje Niemiec i Anglii spotkały się ze sobą po raz pierwszy w finale mistrzostw świata w 1966 roku. Do 90 minuty było 2:2 i o zwycięstwie zadecydowała dogrywka, w której górą okazali się być Synowie Albionu, wygrywając ostatecznie 4:2. Odwet nastąpił już na następnej globalnej imprezie. Ćwierćfinał MŚ w 1970 roku również po dogrywce padł łupem Niemców.

W fazie pucharowej mistrzostw świata Niemcy i Anglicy spotkali się jeszcze dwa razy. Najbardziej pamiętne spotkanie odbyło się w 2010 roku, kiedy to sędzia nie zauważył prawidłowo zdobytej bramki Franka Lamparda i Anglicy zostali niejako „oszukani”. Do sławnego meczu doszło na etapie 1/8 finału, czyli na tym samym etapie, na którym 29 czerwca 2021 roku zagrają przeciwko sobie podczas mistrzostw Europy.

Anglia – Niemcy. Gdzie i kiedy oglądać spotkanie?

Mecz Anglia – Niemcy rozpocznie się 29 czerwca o godzinie 18. Transmisja z meczu będzie dostępna na TVP 2, TVP Sport i stronie sport.tvp.pl. Zapraszamy również do śledzenia naszej relacji na żywo, która rozpocznie się równo z pierwszym gwizdkiem sędziego.