Euro 2020. Włosi mistrzami Europy. Zobacz, jak świętowali swój triumf

Reprezentacja Włoch
Reprezentacja Włoch Źródło:Newspix.pl / EXPA
Euro 2020 dobiegło końca. Włochy zostały mistrzem Europy. Zobacz jak Azzurri świętowali swój triumf. We włoskich strefach kibica zapanowało istne szaleństwo.

Reprezentacja Włoch odniosła drugie w historii zwycięstwo w mistrzostwach Europy. Podopieczni Manciniego po bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali Anglię 3:2 w rzutach karnych i sięgnęli po prestiżowe trofeum. Gianluigi Donnarumma został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. To dla młodego zawodnika pierwsze tak prestiżowe zwycięstwo w karierze.

Italia odebrała Anglikom szansę na pierwsze trofeum od 55 lat. Synowie Albionu pierwszy i ostatni raz triumfowali w Mistrzostwach Świata rozgrywanych w 1966 roku. Finał z niedzieli 11 lipca był dla nich pierwszym finałem Euro w historii. Na ich nieszczęście przegranym.

Włoska eksplozja radości

Po prawie 140 minutach gry i serii rzutów karnych Włosi mogli wreszcie rozpocząć świętowanie. Poniżej przedstawiamy niektóre ujęcia z celebracji włoskich piłkarzy, ich trenera i kibiców.

Moment podniesienia pucharu

Italia wygrała mistrzostwa Europy po raz drugi w historii. Giorgio Chiellini wzniósł puchar w wieku 37 lat.

Radość Włochów

Włosi w trzech na cztery mecze fazy grupowej zmuszeni byli rozegrać dogrywkę, z czego w półfinałach i finale musieli zmierzyć się również w konkursie rzutów karnych.