Anna Wielgosz błysnęła formą na ME w Monachium. Świetny bieg w wykonaniu Polki

Anna Wielgosz błysnęła formą na ME w Monachium. Świetny bieg w wykonaniu Polki

Anna Wielgosz
Anna Wielgosz Źródło: PAP / Adam Warżawa
W półfinałach biegu na 800 metrów lekkoatletycznych mistrzostw Europy wystąpiły trzy reprezentantki naszego kraju, w tym Anna Wielgosz. Polka pokazała się z bardzo dobrej strony i uzyskała bezpośredni awans do finału rywalizacji w Monachium.

Do półfinałów biegu na 800 metrów kobiet podczas mistrzostw Europy w Monachium awansowały trzy reprezentantki Polski. Adrianna Czapla wprawdzie była szósta w swoim biegu eliminacyjnym, ale uzyskała przepustkę do kolejnego startu dzięki dobremu czasowi. Dobrze spisała się Angelika Sarna, która w swojej grupie finiszowała jako druga, a grono Biało-Czerwonych w walce o finał uzupełniła druga zawodniczka czwartego biegu eliminacji, czyli Anna Wielgosz.

ME w lekkoatletyce. Anna Wielgosz w finale

Półfinały konkurencji rozegrano w piątkowej sesji porannej. Jako pierwsze na bieżni pojawiły się Czapla i Wielgosz, które rywalizowały w pierwszym biegu. Druga z Polek szybko objęła prowadzenie i starała się dyktować tempo biegu. Czapla z kolei utrzymywała się w drugiej części stawki, ale nie traciła dystansu do liderek biegu.

Wraz z upływem dystansu Czapla traciła kolejne metry do rywalek, Wielgosz z kolei utrzymywała równe tempo. Ostatecznie Wielgosz finiszowała jako druga, dzięki czemu wywalczyła bezpośredni awans do finału. Czapla przekroczyła linię mety jako ostatnia i tym samym straciła szansę na walkę o medale.

W drugim półfinale na starcie pojawiła się Sarna, która biegła po ósmym, zewnętrznym torze. Reprezentantka naszego kraju starała się utrzymywać w środku stawki i po pierwszym okrążeniu zajmowała szóste miejsce. Polka nie traciła kontaktu z czołówką, co zapowiadało wielkie emocje w końcówce. 24-latka nie zdołała jednak utrzymać tempa i zajęła dopiero siódme miejsce, przez co nie zobaczymy jej w finale. Ten zostanie przeprowadzony w sobotę 20 sierpnia o godz. 20:15.