Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Anna Wielgosz z medalem w Monachium

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Anna Wielgosz z medalem w Monachium

Anna Wielgosz
Anna WielgoszŹródło:PAP / Adam Warżawa
Świetny występ Anny Wielgosz w biegu na 800 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy. Polka wspaniale finiszowała dobiegając na metę jako trzecia. Tym występem Polka chciała zamazać nieudany występ na mistrzostwach świata w Eugene.

Po pięciu dniach mistrzostw europy w lekkoatletyce Biało-Czerwoni zajęli piąte miejsce w klasyfikacji medalowej. W sobotę rano formą błysnęła Katarzyna Zdziebło, która zajęła drugie miejsce w chodzie na 20 km. Polka dwukrotnie wychodziła na prowadzenie, ale ostatecznie Greczynka Antigoni Ntrismpioti uciekła naszej reprezentantce i finiszowała jako pierwsza.

Monachium 2022. Występ Anny Wielgosz w półfinale

Szansę na podwyższenie naszego dorobku medalowego miała Anna Wielgosz, która do finału awansowała bezpośrednio, zajmując w półfinałowym biegu drugie miejsce z czasem 2.01,05. Polka szybko objęła prowadzenie i starała się dyktować tempo biegu, ale pod koniec wyścigu wyprzedziła ją rywalka.

W biegu o medale pobiegło osiem biegaczek, po trzy najszybsze z dwóch serii oraz dwie z najlepszymi czasami. Niestety poza Wielgosz nie zakwalifikowały się inne reprezentantki Polski. Adrianna Czapla w końcowej klasyfikacji była piętnasta, a Angelika Sarna czternasta. Przypomnijmy, Anna Wielgosz nie awansowała do finału biegu na 800 metrów na minionych mistrzostwach świata w Eugene.

Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce. Anna Wielgosz z brązem

Finałowy bieg na 800 metrów kobiet rozpoczął się po godz. 20:15. Anna Wielgosz po pierwszym okrążeniu była na przedostatnim miejscu. Przez większość wyścigu na prowadzeniu była Niemka Christina Hering, a tuż za nią Francuzka Renelle Lamote, która ostatecznie dobiegła jako druga. Niemce pod koniec brakło sił i ostatecznie skończyła na siódmej pozycji. Anna Wielgosz wspaniale finiszowała wyprzedzając dwie rywalki i przekroczyła linię mety jako trzecia z czasem 1:59.87. Pierwsza była Brytyjka Keely Hodgkinson z czasem 1:59.04. Niewiele brakowało, a Polka nie zdobyłaby dziesiątego krążka dla Polski, ponieważ czwarta Lore Hoffmann straciła do naszej lekkoatletki 0,05 sekundy.

Zaraz po biegu Anny Wielgosz w finale sztafety 4x400 metrów zaprezentują się cztery nasze reprezentantki spośród sześciu, które pojechały do Monachium. Wśród nich są: Kinga Gacka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Natalia Kaczmarek, Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan, Anna Kiełbasińska. Aniołki Matusińskiego w półfinałach pokazały się z dobrej strony i uzyskały bezpośredni awans do finału.