Wyniki Polaków z drugiego dnia Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Mamy dwa medale!

Wyniki Polaków z drugiego dnia Halowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Mamy dwa medale!

Adrianna Sułek
Adrianna Sułek Źródło:PAP/EPA / Erdem Sahin
Podajemy wyniki Polaków z drugiego dnia rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Nie wszystkim Biało-Czerwonym dopisało szczęście, chociaż dwie nasze rodaczki zdobyły medale.

3 marca był drugim dniem Halowych Mistrzostw Europy. Do Stambułu udało się wielu reprezentantów Polski, a zmagania części z nich mieliśmy przyjemność śledzić właśnie w piątek podczas sesji porannej oraz wieczornej.

Dwa medale Polaków w drugim dniu rywalizacji w Halowych Mistrzostwach Europy

Do rywalizacji stanęło kilka gwiazd, takich jak Anna Kiełbasińska, Sofia Ennaoui, Ewa Swoboda czy Adrianna Sułek. Dwie ostatnie zdobyły medale.

Niestety nie wszyscy spisali się na miarę swoich możliwości oraz oczekiwań. Rozczarował na przykład Kajetan Duszyński, a słabo wypadł też Michał Rozmys. Drugi z wymienionych nie ukrywał, iż do Turcji leciał z ambicjami sięgającymi podium, lecz nie zdołał ich zrealizować.

Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce – wyniki Polaków

• Kajetan Duszyński (bieg na 400 metrów mężczyzn) odpadł na poziomie półfinału. Zakończył go na 5. miejscu z czasem 47,01 sekundy.
  • Anna Kiełbasińska (bieg na 400 metrów kobiet) awansowała do finału z 2. miejsca z czasem 51,67 sekundy.
  • Sofia Ennaoui (bieg na 1500 metrów kobiet) awansowała do finału z 2. miejsca z czasem 4:07,91.
  • Weronika Lizakowska (bieg na 1500 metrów kobiet) odpadła na poziomie eliminacji. Zajęła w nich 4. miejsce z czasem 4:23,57.
  • Norbert Kobielski (skok wzwyż) awansował do finału z wynikiem 2,19 metra.
  • Martyna Kotwiła (bieg na 60 metrów kobiet) odpadła na poziomie półfinału. Zajęła 6. miejsce z czasem 7,33 sekundy.
  • Magdalena Stefanowicz (bieg na 60 metrów kobiet) odpadła na poziomie półfinału. Zajęła 7. miejsce z czasem 7,32 sekundy.
  • Ewa Swoboda (bieg na 60 metrów kobiet) zajęła 2. miejsce w finale z czasem 7,09 (SREBRNY MEDAL)
  • Michał Rozmys (bieg na 1500 metrów mężczyzn) zajął 9. miejsce w finale z czasem 3:43,09.
  • Adriana Sułek (pięciobój) zajęła 2. miejsce z wynikiem 5014 punktów (SREBRNY MEDAL)

To, co zrobiła Adrianna Sułek, było niesamowite. Ma medal Halowych Mistrzostw Europy!
Zrobiła to! Ewa Swoboda na podium Halowych Mistrzostw Europy!