Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Wiadomo, kto będzie reprezentował Polskę

Ewa Swoboda
Ewa SwobodaŹródło:Newspix.pl / ABACA
III Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 rozpoczną się 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana i potrwają do 2 lipca. W związku z tym PKOl podał listę zawodników, która będzie liczyła 370 zawodniczek i zawodników. Znalazło się w nim wielu olimpijczyków, medalistów olimpijskich, a także medalistów MŚ i ME.

W skład reprezentacji Polski na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 wchodzą 182 kobiety i 188 mężczyzn reprezentujących 29 dyscyplin sportowych. Przewodniczącym Reprezentacji Polski jest Radosław Piesiewicz, Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a jego zastępcą został Marek Pałus – Sekretarz Generalny PKOl.

Kadra reprezentacji Polski na Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska

Największą kadrę wystawił Polski Związek Lekkiej Atletyki – 46 sportowców (23 kobiety i 23 mężczyzn). 29 zawodniczek i zawodników w sprincie i slalomie do Małopolski wysyła Polski Związek Kajakowy (14 kobiet i 15 mężczyzn w tym slalom 13, sprint 16 osób).

Dwudziestu sześciu sportowców będzie reprezentować Polski Związek Rugby w olimpijskiej 7-osobowej odmianie tego sportu (po 13 kobiet i mężczyzn). Po 12 zawodniczek i zawodników wystąpi w turniejach piłki ręcznej i piłki nożnej plażowej. Taką samą liczebność ma skład wystawiony przez Polski Związek Szermierki, a z kolei 19 sportowców (8 kobiet i 11 mężczyzn) reprezentować będzie Polski Związek Strzelectwa Sportowego.

Igrzyska Europejskie 2023. PKOl podał skład reprezentacji Polski

Badminton:

  • Marek Krajewski – Prezes
  • Wiktoria Dąbczyńska
  • Dominika Kwaśnik
  • Kornelia Marczak
  • Magdalena Świerczyńska
  • Miłosz Bochat
  • Robert Cybulski
  • Dominik Kwinta
  • Paweł Śmiłowski

Boks:

  • Sandra Drabik
  • Sandra Kruk
  • Natalia Rok
  • Aneta Rygielska
  • Julia Szeremeta
  • Elżbieta Wójcik
  • Mateusz Bereźnicki
  • Damian Durkacz
  • Jarosław Iwanow
  • Radosław Kawczak
  • Bartłomiej Rośkowicz
  • Jakub Słomiński
  • Klemens Szczepaniak

Breaking:

  • Paulina Starus
  • Igor Wypiór

Judo:

  • Julia Kowalczyk
  • Arleta Podolak
  • Katarzyna Sobierajska
  • Kinga Wolszczak
  • Eliza Wróblewska
  • Anna Załęczna
  • Paweł Drzymał
  • Ksawery Morka
  • Jakub Sordyl
  • Damian Stępień
  • Adam Stodolski
  • Kacper Szczurowski

Kajakarstwo:

Sprint:

  • Adrianna Kąkol
  • Katarzyna Kołodziejczyk
  • Karolina Naja
  • Anna Puławska
  • Dominika Putto
  • Dorota Borowska
  • Sylwia Szczerbińska
  • Julia Walczak
  • Przemysław Korsak
  • Jakub Michalski
  • Jakub Stepun
  • Sławomir Witczak
  • Wiktor Głazunow
  • Aleksander Kitewski
  • Oleksii Koliadych
  • Norman Zezula

Slalom:

  • Dominika Brzeska
  • Dominika Danek
  • Katarzyna Liber
  • Natalia Pacierpnik
  • Aleksandra Stach
  • Klaudia Zwolińska
  • Grzegorz Hedwig
  • Tadeusz Kuchno
  • Michał Pasiut
  • Mateusz Polaczyk
  • Dariusz Popiela
  • Kacper Sztuba
  • Michał Wiercioch

Karate:

  • Julia Daniszewska
  • Maria Depta
  • Wiktoria Grejner
  • Maria Kerner
  • Anna Kowalska
  • Weronika Mikulska
  • Michał Bąbos
  • Maciej Drążewski
  • Maciej Gębka
  • Arkadiusz Kwaśniewski
  • Miłosz Sabiecki
  • Maksymilian Szczypkowski

Kolarstwo:

BMX Freestyle:

  • Wiktoria Maciuk
  • Natalia Niedźwiedź
  • Piotr Leszczyński
  • Patryk Teul

MTB:

  • Antonina Białek
  • Klaudia Cichacka
  • Klaudia Czabok
  • Paula Gorycka
  • Zuzanna Krzystała
  • Karolina Mikołajewska
  • Aleksandra Podgórska
  • Gabriela Wojtyła
  • Paweł Bernas
  • Karol Rożek
  • Filip Helta
  • Maciej Jeziorski
  • Krzysztof Łukasik
  • Karol Ostaszewski
  • Michał Topór
  • Bartłomiej Wawak

Koszykówka:

  • Julia Drop
  • Marta Marcinkowska
  • Aldona Morawiec
  • Anna Pawłowska
  • Adrian Bogucki
  • Szymon Rduch
  • Mateusz Szlachetka
  • Przemysław Zamojski

Lekkoatletyka:

  • Ewa Swoboda
  • Anna Kiełbasińska
  • Natalia Kaczmarek
  • Angelika Sarna
  • Martyna Galant
  • Aneta Konieczek
  • Pia Skrzyszowska
  • Julia Korzuch
  • Alicja Konieczek
  • Magdalena Bokun
  • Adrianna Laskowska
  • Adrianna Sułek
  • Emilia Kusy
  • Klaudia Kardasz
  • Daria Zabawska
  • Malwina Kopron
  • Marcelina Witek-Konofał
  • Martyna Kotwiła
  • Magdalena Niemczyk
  • Paulina Paluch
  • Monika Romaszko
  • Magdalena Stefanowicz
  • Marika Popowicz-Drapała
  • Dominik Kopeć
  • Albert Komański
  • Karol Zalewski
  • Mateusz Borkowski
  • Filip Ostrowski
  • Mateusz Gos
  • Krzysztof Kiljan
  • Krzysztof Hołub
  • Maciej Megier
  • Mateusz Jopek
  • Adrian Świderski
  • Norbert Kobielski
  • Piotr Lisek
  • Michał Haratyk
  • Robert Urbanek
  • Wojciech Nowicki
  • Dawid Wegner
  • Mateusz Siuda
  • Przemysław Słowikowski
  • Patryk Wykrota
  • Łukasz Żok
  • Igor Bogaczyński
  • Maksymilian Szwed

Łucznictwo:

  • Natalia Leśniak
  • Wioleta Myszor
  • Magdalena Śmiałkowska
  • Małgorzata Kapusta
  • Oskar Kasprowski
  • Sławomir Napłoszek
  • Kacper Sierakowski
  • Łukasz Przybylski

Kickboxing:

  • Karolina Juja
  • Anna Knobel
  • Monika Puzio-Nieszporek
  • Kinga Szlachcic
  • Maciej Kasprzyk
  • Robert Krasoń
  • Albert Mederski
  • Jakub Pokusa
  • Krystian Rzepka
  • Oskar Sobański

Muaythai:

  • Sandra Bołkowska
  • Roksana Dargiel
  • Dominika Filec
  • Martyna Kierczyńska
  • Gabriela Kuzawińska
  • Mariusz Lach
  • Łukasz Radosz
  • Rafał Radosz
  • Jakub Rajewski
  • Oskar Siegert

Padel:

  • Roksana Łukasiak
  • Barbara Maciocha
  • Zofia Piórkowska
  • Aleksandra Rosolska
  • Jerzy Janowicz
  • Mateusz Lipiński
  • Marcin Maszczyk
  • Maciej Naduk

Pięciobój nowoczesny:

  • Natalia Dominiak
  • Marta Kobecka
  • Anna Maliszewska
  • Oktawia Nowacka
  • Łukasz Gutkowski
  • Kamil Kasperczak
  • Daniel Ławrynowicz
  • Sebastian Stasiak

Piłka nożna plażowa:

  • Adriana Banaszkiewicz
  • Paulina Bednarska
  • Federica Dall’ara
  • Dominika Dewicka
  • Katarzyna Gozdek
  • Kamila Komisarczyk
  • Katarzyna Nowak
  • Kornelia Okoniewska
  • Wiktoria Słowy
  • Magdalena Sobal
  • Dagmara Suskiewicz
  • Dagmara Świt
  • Daniel Baran
  • Jakub Bistuła
  • Grzegorz Brochocki
  • Filip Gac
  • Jakub Jesionowski
  • Krystian Karolak
  • Mateusz Kiklaisz
  • Arkadiusz Kłopeć
  • Maciej Marciniak
  • Patryk Pietrasiak
  • Michał Witkowski
  • Witold Ziober

Piłka ręczna plażowa:

  • Maria Pentek
  • Oliwia Piotrowska
  • Weronika Jakóbowska
  • Zofia Jeżowska
  • Natalia Kolasińska
  • Paulina Kuźmińska
  • Iwona Niedźwiedź
  • Ewa Nowicka
  • Natalia Rogalska
  • Alicja Ślęzak
  • Paulina Sowa
  • Katarzyna Wilczek
  • Bartosz Andrzejewski
  • Maciej Fabianowicz
  • Jakub Goleniewski
  • Filip Jankowski
  • Filip Koper
  • Rafał Kozikowski
  • Krystian Matusiak
  • Łukasz Niedzielak
  • Tymon Ponto
  • Miłosz Rupp
  • Igor Szawracki
  • Bartosz Wojdak

Pływanie:

  • Nikola Leja
  • Swietłana Szczepańska
  • Aleksandra Błażowska
  • Kaja Skrzek
  • Filip Jachim
  • Kacper Lesiak
  • Robert Łukaszewicz
  • Andrzej Rzeszutek

Rugby:

  • Tamara Czumer-Iwin
  • Julia Druzgała
  • Karolina Jaszczyszyn
  • Anna Klichowska
  • Małgorzata Kołdej
  • Hanna Maliszewska
  • Marta Morus
  • Natalia Pamięta
  • Katarzyna Paszczyk
  • Julianna Schuster
  • Martyna Wardaszka
  • Sylwia Witkowska
  • Patrycja Zawadzka
  • Skład kadry mężczyzn w rugby 7-osobowym zostanie ogłoszony 19 czerwca (13 zawodników)

Skoki narciarskie:

  • Pola Bełtowska
  • Paulina Cieślar
  • Nicole Konderla
  • Wiktoria Przybyła
  • Anna Twardosz
  • Kacper Juroszek
  • Dawid Kubacki
  • Kamil Stoch
  • Paweł Wąsek
  • Piotr Żyła

Strzelectwo sportowe:

  • Sandra Bernal
  • Julita Borek
  • Klaudia Breś
  • Natalia Kochańska
  • Julia Piotrowska
  • Aneta Stankiewicz
  • Natalia Szamrej
  • Joanna Wawrzonowska
  • Kacper Baksalary
  • Tomasz Bartnik
  • Grzegorz Długosz
  • Damian Klimek
  • Piotr Kowalczyk
  • Maciej Kowalewicz
  • Rafał Łukaszyk
  • Oskar Miliwek
  • Daniel Mrozek
  • Tomasz Pasierbski
  • Patryk Sakowski

Szermierka:

  • Zuzanna Cieślar
  • Aleksandra Jeglińska
  • Renata Knapik-Miazga
  • Magdalena Kozaczuk
  • Hanna Łyczbińska
  • Sylwia Matuszak
  • Magdalena Pawłowska
  • Kamila Pytka
  • Martyna Swatowska-Wenglarczyk
  • Julia Walczyk-Klimaszyk
  • Angelika Wątor
  • Karolina Żurawska
  • Mateusz Antkiewicz
  • Maciej Bielec
  • Szymon Hryciuk
  • Jan Jurkiewicz
  • Krzysztof Kaczkowski
  • Wojciech Kolańczyk
  • Mateusz Nycz
  • Andrzej Rządkowski
  • Michał Siess
  • Olaf Stasiak
  • Piotr Szczepanik
  • Adrian Wojtkowiak

Taekwondo olimpijskie:

  • Patrycja Adamkiewicz
  • Anita Kamińska
  • Marcelina Koszel
  • Aleksandra Kowalczuk
  • Justyna Kowalkowska
  • Nikola Krajewska
  • Łucja Oleszczuk
  • Julia Szpak
  • Łukasz Cudnoch
  • Łukasz Nowak
  • Szymon Piątkowski
  • Karol Robak
  • Mikołaj Szaferski
  • Mateusz Szczęsnowski
  • Sebastian Uściumiuk
  • Bartłomiej Wieczorek

Tenis stołowy:

  • Natalia Bajor
  • Paulina Krzysiek
  • Anna Węgrzyn
  • Katarzyna Węgrzyn
  • Jakub Dyjas
  • Maciej Kubik
  • Samuel Kulczycki
  • Miłosz Redzimski

Teqball:

  • Alicja Bartnicka
  • Ewa Kamińska
  • Adrian Duszak
  • Marek Pokwap

Triathlon:

  • Paulina Klimas
  • Roksana Słupek
  • Magdalena Sudak
  • Maciej Bruździak
  • Michał Oliwa
  • Marcin Stanglewicz jr.

Wspinaczka sportowa:

  • Bianka Janecka
  • Natalia Kałucka
  • Aleksandra Mirosław
  • Maja Oleksy
  • Marcin Dzieński
  • Oskar Szalecki
  • Jakub Ziętek

Czytaj też:
Adrianna Sułek znowu nie gryzła się język. Duża odwaga polskiej lekkoatletki
Czytaj też:
Prokuratura zainteresowała się polskim olimpijczykiem. Opowiedział kuriozalną historię

Źródło: WPROST.pl / olimpijski.pl