Polacy na remis z Chile. Piękne trafienie Lewandowskiego

Polacy na remis z Chile. Piękne trafienie Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Robert LewandowskiŹródło:Newspix.pl / Jakub Piasecki
Polacy zremisowali z Chile 2:2 w meczu towarzyskim rozgrywanym w Poznaniu. Bramki dla Biało-Czerwonych strzelali Robert Lewandowski i Piotr Zieliński. Po stronie gości trafieniami odpowiedzieli Diego Valdes i Miiko Albornoz.

Piątkowe spotkanie było przedostatnim sprawdzianem Biało-Czerwonych przed . W meczu z Chile mieliśmy nie tylko przetestować ustawienie bez Kamila Glika, ale przede wszystkim sprawdzić się w rywalizacji z drużyną z Ameryki Południowej. Na mundialu zmierzymy się z Kolumbią, więc wybór dzisiejszego rywala nie był przypadkowy.

Popis Lewandowskiego

Początek pierwszej połowy upłynął pod znakiem strat z obu stron. jeszcze przed meczem przyznał, że na wczorajszym treningu piłkarze byli zmęczeni po intensywnym zgrupowaniu, co było widać także w pierwszych minutach dzisiejszego spotkania. Polacy po początkowym marazmie zaczęli atakować, co przyniosło efekt w 30. minucie. Pięknym uderzeniem zza pola karnego popisał się , który nie dał szans chilijskiemu bramkarzowi.

Cztery minuty później było już 2:0. Kamil Grosicki obsłużył świetnym podaniem Piotra Zielińskiego, który pewnie wykończył akcję i wyprowadził Polaków na dwubramkowe powodzenie. W obronie Biało-Czerwoni nie spisywali się tak pewnie, co znalazło odzwierciedlenie w 38. minucie meczu. Niekryty Valdes wykorzystał celne dośrodkowanie Sagala i zdobył kontaktową bramkę dla Chile. Do przerwy było 2:1.

Odpowiedź Chile

W przerwie Nawałka dokonał trzech zmian. Na boisku zameldowali się Łukasz Fabiański, Thiago Cionek i Arkadiusz Milik, którzy zmienili Wojciecha Szczęsnego, Łukasza Piszczka i Karola Linettego. Początek drugiej połowy należał do gości. Chilijczycy raz po raz nękali naszą obronę atakami, jednak kilka dobrych interwencji zaliczył Bednarek.

Starania rywali zaowocowały pięknym trafieniem Albornoza, który uderzeniem zza pola karnego nie dał szans Fabiańskiemu. Spotkanie w dużej mierze toczyło się w środku boiska, a ataki z obu stron najczęściej były przerywane przez obrońców. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Już we wtorek Biało-Czerwoni rozegrają kolejny sparing. Tym razem podopieczni Nawałki sprawdzą swoją formę w starciu z Litwą.