Terminarz mundialu 2022 na ostatnie dni turnieju. Kiedy półfinały mistrzostw świata?

Terminarz mundialu 2022 na ostatnie dni turnieju. Kiedy półfinały mistrzostw świata?

Reprezentacja Francji
Reprezentacja Francji Źródło:PAP/EPA / Tolga Bozoglu
Do końca mundialu 2022 pozostały już tylko cztery mecze. W grze zostały jeszcze tylko Maroko, Chorwacja, Francja oraz Argentyna. Przypominamy terminarz mistrzostw świata.

10 grudnia poznaliśmy już wszystkich półfinalistów trwających właśnie . Powiedzieć, że turniej wkracza w decydującą fazę, to jak nie powiedzieć nic. Zanim jednak czterech szczęśliwców przystąpi do wstępnej rywalizacji o medale, czeka nas (i ich) kilka dni odpoczynku od meczów. W terminarzu przewidziano bowiem krótką przerwę między ćwierćfinałami a kolejnymi spotkaniami.

Mundial 2022 – poznaliśmy wszystkich półfinalistów

Jak na emocjonujące rozgrywki przystało, w ostatnich starciach nie brakowało niespodzianek. Takową sprawiło przede wszystkim Maroko. Drużyna prowadzona przez Walida Regaguiego już w grupie pokazała siłę, ale chyba nikt nie spodziewał się, że będzie w stanie dojść aż tak daleko. Na początku turnieju zespół z północnej Afryki pokonał Belgię 2:0, na wstępnie rozprawił się w rzutach karnych z Hiszpanami, a ostatnio wygrał z Portugalią 1:0. Tym samym Maroko zostało pierwszą drużyną z Afryki, która zagra w półfinale mundialu.

Nieco mniejszy szok, choć nadal, wywołało wyeliminowanie Brazylii przez Chorwację. Starcie tych drużyn było wyjątkowo emocjonujące. Dość powiedzieć, że drużyna Dalicia strzeliła gola w 117. minucie (w dogrywce) i dzięki temu doprowadziła do serii „jedenastek”. Tam Canarinhos zawiedli.

W podobnie dramatycznych okolicznościach rozstrzygnęło się spotkanie Holandii z Argentyną. Choć Weghorst zdobył bramkę na 2:2 w samej końcówce dogrywki, Oranje ostatecznie polegli w karnych. W ostatnim z ćwierćfinałów Francuzi rozprawili się z Anglikami (2:1), choć mieli sporo szczęścia – na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem Kane zmarnował rzut karny. W ten sposób poznaliśmy cztery drużyny, które wciąż mogą marzyć o medalach.