Świetne wieści z olimpijskiej pływalni. Utalentowany Polak zwycięzcą!

Świetne wieści z olimpijskiej pływalni. Utalentowany Polak zwycięzcą!

Ksawery Masiuk
Ksawery Masiuk Źródło: PAP/EPA / Franck Robichon
Ksawery Masiuk czasem 53,08 sekundy wygrał swój wyścig eliminacyjny na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym na igrzyskach w Paryżu.

Dziewiętnastolatek pochodzący z Tarnowa to wielki talent polskiego pływania. Polak w bardzo przekonującym stylu zadebiutował w swoim pierwszym starcie na igrzyskach w Paryżu. Zwycięstwo w biegu eliminacyjnym jest dobrym prognostykiem przed startem w półfinale. Ten zostanie rozegrany w niedzielny wieczór. Odbędą się one w sesji wieczornej, od godziny 21:30, a finał na dystansie 100 m st. grzbietowym panów, planowany jest na poniedziałek (tj. 29 lipca).

Paryż 2024: Ksawery Masiuk zwyciężył na olimpijskiej pływalni!

Warto zauważyć, że polski pływak ostatecznie zajął piąte miejsce, spoglądając na wszystkie starty eliminacyjne. Co jest naprawdę dobrym prognostykiem przed półfinałami.

Różnice są niewielkie, co daje nadzieje, że Polak może powalczyć nawet o miejsce w ścisłym, olimpijskim finale. Warto dodać, że Masiuk, choć ma dopiero 19 lat, to jest multimedalistą najważniejszych międzynardowych imprez pływackich. Na tegorocznych MŚ w Doha Polak sięgnął po brązowe medale na dystansie 50 m oraz 100 m st. grzbietowym. Jak zatem widać, mowa o ścisłej czołówce światowej, więc wydaje się, że podium olimpijskie – wcale nie musi być kwestią nieosiągalną dla Masiuka. A wręcz przeciwnie!

Duża szansa medalowa reprezentacji Polski na igrzyskach

W niedzielę do gry w Paryżu, z perspektywy polskiego kibica, ruszą m.in. polskie siatkarki (od 13:00 mecz z Japonkami), czy tenisistki, które jeszcze kilka dni temu grały w... finale turnieju WTA 250 w Pradze. Mowa o Magdzie Linette (wygrała zmagania w Czechach) oraz Magdalenie Fręch. Dzień wcześniej awans do kolejnego meczu wywalczyła, zgodnie z planem, Iga Świątek.

Najwięcej nadziei, również tych medalowych, można mieć w stosunku do występu kajakarki Klaudii Zwolińskiej. Polka w sobotnich eliminacjach była na drugim miejscu. Około godziny 15:30 w niedzielę część półfinałowa, a od 17:45 finały slalomu K-1.

Jest komunikat o kontuzji Tomasza Fornala. Kluczowe wieści z Paryża!