Twitter eksplodował radością po brązowym medalu Dawida Kubackiego. Zobacz najlepsze reakcje

Twitter eksplodował radością po brązowym medalu Dawida Kubackiego. Zobacz najlepsze reakcje

Dawid Kubacki
Dawid Kubacki Źródło:Newspix.pl / EXPA / Konstanze Schneider
Dawid Kubacki został brązowym medalistą zimowych igrzysk olimpijskich! Niespodziewany triumf Polaka wywołał euforyczne reakcje internautów, którzy byli zachwyceni osiągnięciem skoczka.

6 lutego 2022 roku już na zawsze będzie ważną datą w historii polskiego sportu. Właśnie tego dnia, wieczorem czasu chińskiego, Dawid Kubacki sięgnął po medal w iście dramatycznych okolicznościach. Polak stanął na najniższym miejscu podium, choć po pierwszej serii wydawało się, że ten sukces będzie poza jego zasięgiem. Nic dziwnego, że jego triumf wywołał tak entuzjastyczne reakcje na Twitterze.

Pekin 2022. Dawid Kubacki zdobył brązowy medal zimowych mistrzostw olimpijskich

Gdy zakończyła się pierwsza runda w skokach narciarskich w Zhangjiakou, nasz zawodnik zajmował ósme miejsce, a od czołówki dzieliła go spora różnica. To nie w nim upatrywaliśmy naszej okazji na ewentualne zdobycie krążka za kilkadziesiąt minut. Wyżej od Kubackiego plasował się wówczas Kamil Stoch, którego forma niespodziewanie eksplodowała w Państwie Środka. Pochodzący z Zakopanego sportowiec był trzeci za Peterem Prevcem i Ryoyu Kobayashim.

Ostatni z wymienionych ostatecznie zdobył złoty medal. Srebro powędrowało do Manuela Fetterna, a brąz do Dawida Kubackiego. Biało-Czerwony spisał się po prostu fenomenalnie. Wylądował na 103. metrze i po swoim spokoju objął prowadzenie, a ostatecznie spadł tylko na trzecią lokatę, która dała mu medal.

To drugi największy sukces naszego zawodnika w historii występów na igrzyskach olimpijskich. Krążek o takiej samej barwie zdobył również w Pjongczangu w konkursie drużynowym. Oprócz tego w swoim CV ma też triumfy w Turnieju Czterech Skoczni (2019/20) czy też na mistrzostwach świata w Lahti (2017) i Tyrolu (2019).