Kilka dni po zwolnieniu z izolacji Polki stanęły na olimpijskim starcie. Czerwonka i Czyszczoń już po finale na 1500 metrów

Kilka dni po zwolnieniu z izolacji Polki stanęły na olimpijskim starcie. Czerwonka i Czyszczoń już po finale na 1500 metrów

Natalia Czerwonka
Natalia Czerwonka Źródło:Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz/ PressFocus
Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń kilka dni temu zostały zwolnione z izolacji, w której przebywały praktycznie od początku pobytu w Chinach. Łyżwiarki szybkie wróciły już do rywalizacji, a w poniedziałek 7 lutego oglądaliśmy je w finale na 1500 metrów.

Natalia Czerwonka i Magdalena Czyszczoń zapewne nie tak wyobrażały sobie pierwszy start na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Polki krótko po przylocie do Chin otrzymały pozytywne wyniki testów na obecność koronawirusa i zostały skierowane na izolację. Tym samym Biało-Czerwone nie mogły trenować na torze, by optymalnie przygotować się do swoich startów. Kilka dni temu obie zostały zwolnione z izolacji, dzięki czemu mogły wziąć udział w poniedziałkowej rywalizacji na 1500 metrów.

Pekin 2022. Czerwonka i Czyszczoń poza czołówką

Jako pierwsza na starcie pokazała się Czyszczoń, która pojechała w drugiej parze z Sandrine Tas. Polka uzyskała czas 2:05.64 i ostatecznie zajęła ostatnie miejsce w stawce 30 zawodniczek. O wiele lepiej poszło Czerwonce startującej w ósmej parze. Srebrna medalistka z Soczi przekroczyła linię mety z czasem 1:59.03, wyprzedzając rywalizującą z nią Nikolę Zdrahalovą. Polka finalnie została sklasyfikowana na 19. pozycji.

Triumfowała Holenderka Ireen Wuest, która wyprzedziła Miho Takagi z Japonii oraz swoją rodaczkę, Antoinette de Jong. Złota medalistka uzyskała czas 1:53.28, który jest nowym rekordem olimpijskim.