Tyle zarobił Dawid Kubacki dzięki zdobyciu medalu olimpijskiego. Oficjalna informacja z ministerstwa

Tyle zarobił Dawid Kubacki dzięki zdobyciu medalu olimpijskiego. Oficjalna informacja z ministerstwa

Dawid Kubacki z brązowym medalem olimpijskim
Dawid Kubacki z brązowym medalem olimpijskim Źródło:Newspix.pl / Jacek Prondzyński / FotoPyK
Ministerstwo sportu wydało oświadczenie, aby uciąć spekulacje dotyczące tego, ile pieniędzy zarobił Dawid Kubacki dzięki zdobyciu brązowego medalu w zimowych igrzyskach olimpijskich.

Imponującą kwotę zarobił Dawid Kubacki dzięki temu, że niedawno został medalistą olimpijskim. Skoczek narciarski był jedynym sportowcem, który stanął na podium. Ta sztuka nie udała się żadnemu Polakowi niezależnie od tego, w jakiej dyscyplinie startowali.

Pekin 2022. Dawid Kubacki jedynym polskim medalistą

Kubackiemu zdobył krążek dość niespodziewanie. We wcześniejszych etapach sezonu 2021/22 notował fatalne wyniki. Często kończył konkursy na miejscach 20-40. W związku z tym mało kro brał pod uwagę, że akurat on przywiezie z Chin jakiś medal. Znacznie większe szanse dawano na przykład Kamilowi Stochowi czy Piotrowi Żyle.

Pierwszy z wymienionych był zresztą bliski podium w zawodach indywidualnych, ale ostatecznie zakończył je na czwartej lokacie. Dwóch setnych sekundy zabrakło z kolei Piotrowi Michalskiemu, aby zdobyć brąz w łyżwiarstwie szybkim.

Ile zarobił Dawid Kubacki dzięki zdobyciu brązowego medalu?

W związku z sukcesem Kubackiego w mediach oraz wśród kibiców powstało wiele spekulacji na temat tego, ile dzięki temu zarobił nasz skoczek narciarski. Ministerstwo Sportu i Turystyki postanowiło uciąć te rozważania, publikując oficjalny komunikat. Wynika z niego, że złoty medal wyceniony został na 80,5 tysiąca złotych, srebrny na 57,5 i brązowy na 46 tysięcy.

Wiadomo też, że osobne nagrody wyznaczył Polski Komitet Olimpijski: 120 tysięcy za złoto, 80 za srebro i 50 za brąz. Po zsumowaniu obu kwot wychodzi na to, że Kubacki zainkasował łącznie 96 tysięcy złotych za jeden ze swoich największych sukcesów w karierze sportowej.