Messi o krok od poważnej kontuzji. Brutalny faul Wenezuelczyka. Mamy nagranie

Messi o krok od poważnej kontuzji. Brutalny faul Wenezuelczyka. Mamy nagranie

Leo Messi
Leo Messi Źródło: Newspix.pl / ZUMA
Leo Messi wystąpił w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Podczas spotkania doszło do groźnej sytuacji, która mogła zakończyć się poważną kontuzją Argentyńczyka. Winowajca od razu ujrzał czerwoną kartkę.

Leo Messi jest bohaterem jednego z najgłośniejszych transferów tego lata. Były zawodnik Barcelony przeszedł do PSG jako wolny zawodnik, ponieważ Blaugrana nie była w stanie opłacić pensji swojej wielkiej gwiazdy. Piłkarz zdążył już zadebiutować w barwach francuskiej drużyny. Od razu po klubowym spotkaniu rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacyjne, na którym Argentyńczyk walczy o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Pierwszy mecz w ramach kwalifikacji Albicelestes rozegrali z Wenezuelą.

Brutalny faul na Messim

W 32. minucie dużo powodów do obaw mogli mieć kibice Argentyny i PSG. Fatalnym zagraniem popisał się Adrian Martinez, który wszedł wyprostowaną nogą w kolano Messiego. Sędzia od razu pokazał winowajcy czerwoną kartkę i przez godzinę gospodarze musieli grać w osłabieniu. Brutalny faul Martineza nie zakończył się na szczęście kontuzją argentyńskiej gwiazdy, ale można w tym przypadku mówić o dużym szczęściu.

Mecz Wenezuela – Argentyna zakończył się wynikiem 1:3. Strzelcami bramek w drużynie Albiscelestes byli Lautaro Martinez i dwóch zawodników, którzy weszli na boisko dopiero w 62. minucie Angel Correa i Joaquin Correa. Po siedmiu spotkaniach Argentyna ma 15 punktów i zajmuje drugie miejsce w grupie.

twitterCzytaj też:
Robert Lewandowski z wyniku zadowolony, z gry niekoniecznie. „To małe szczegóły, ale robią różnicę”