LM: Arsenal pokonał Galatasaray, Szczęsny wyleciał z boiska

LM: Arsenal pokonał Galatasaray, Szczęsny wyleciał z boiska

Danny Welbeck walczy o piłkę (fot. Kieran Galvin - CameraSport / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Arsenal w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pokonał Galatasaray 4:1. Meczu nie dokończył Wojciech Szczęsny, który wyleciał z boiska w drugiej połowie za faul na Buraku Yilmazie.
"Kanonierzy" rozpoczęli mecz od frontalnego ataku i przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Efektem przewagi gospodarzy była bramka Welbecka z 22. minuty. Anglik wykorzystał prostopadłe podanie Sancheza i uderzył obok słupka. Osiem minut później Welbeck trafił do siatki po raz drugi - tym razem samodzielnie zabrał piłkę Felipe Melo i znowu pokonał golkipera. W 38. minucie było 3:0 - tym razem do siatki trafił Sanchez.

Po zmianie stron gospodarze dalej przeważali, a hat-tricka w 52. minucie skompletował Welbeck po kapitalnej akcji kombinacyjnej. Wydawało się, że Arsenal zakończy ten mecz bez strat, ale w 60. minucie czerwoną kartkę obejrzał Wojciech Szczęsny. Yilmaz dostał precyzyjne podanie w pole karne i próbował minąć polskiego golkipera. Szczęsny nie trafił w piłkę, ale prosto w jego nogi. Polaka w bramce zmienił Ospina, a rzut karny pewnie wykorzystał właśnie Yilmaz.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie - osłabiony Arsenal mimo wszystko nadal przeważał, ale nie był już w stanie zdobyć gola.