Trener Korony Kielce został odsunięty od zespołu. Radykalna decyzja zarządu

Trener Korony Kielce został odsunięty od zespołu. Radykalna decyzja zarządu

Leszek Ojrzyński
Leszek Ojrzyński Źródło:PAP / Piotr Polak
Po sobotnim meczu z Piastem Gliwice zarząd Korony Kielce zdecydował się podjąć radykalne kroki. Od pierwszego zespołu odsunięto trenera Leszka Ojrzyńskiego, który przecież nie tak dawno awansował z tym klubem awansował do Ekstraklasy. Przedstawiciele Złocisto-Krwistych wydali oficjalny komunikat.

Od początku sezonu Korona Kielce nie radzi sobie najlepiej w Ekstraklasie. Piłkarze tego klubu od ośmiu kolejek czekają na zwycięstwo. Złocisto-Krwiści ostatni raz zaznali smaku zwycięstwa w meczu z Radomiakiem Radom, który miał miejsce 27 sierpnia.

Beniaminek PKO BP Ekstraklasy dotychczas zgromadził 13 punktów i uplasował się na 16 miejscu, które znajduje się w strefie spadkowej. Koroniarze moli chwilowo uciec poza strefę spadkową, ale nie poradzili sobie z ekipą Piasta Gliwice, która również jest w kiepskiej formie i w ostatnim czasie zmieniła trenera.

Korona Kielce: Ojrzyński został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny

Kilka minut po spotkaniu Korona Kielce – Piast Gliwice, które zakończyło się remisem 1:1 przedstawiciele Złocisto-Krwistych wydali zaskakujący komunikat. „Decyzją Zarządu Korona S.A. trener Leszek Ojrzyński z dniem 29 października 2022 roku został odsunięty od prowadzenia pierwszej drużyny Korony Kielce” – czytamy.

Przypomnijmy, 50-letni szkoleniowiec wrócił do Kielc 17 grudnia 2021 roku po 8 latach przerwy. 29 maja 2022 roku, po dwóch latach absencji w Ekstraklasie trener Leszek Ojrzyński wprowadził Koronę Kielce do PKO BP Ekstraklasy.

„Zwycięstwo nad Chrobrym Głogów przejdzie do historii klubu, a bramka Jacka Kiełba w ostatniej minucie dogrywki będzie wspominana przez kolejne pokolenia kibiców. Trenerze, dziękujemy za pozostawione serce oraz zaangażowanie w rozwój naszego klubu. Życzymy powodzenia w kolejnych wyzwaniach zawodowych!” – czytamy.

Kto zastąpi Leszka Ojrzyńskiego w Koronie Kielce?

Zarząd Korony Kielce poinformował, iż pierwszą drużynę w niedzielnym spotkaniu z Lechem Poznań poprowadzi trener Kamil Kuzera. „O kolejnych decyzjach będziemy informować na bieżąco” – czytamy w komunikacie.

Leszek Ojrzyński oprowadził drużynę Korony Kielce w 33 oficjalnych spotkaniach, na które złożyło się łącznie 11 zwycięstw, 10 remisów oraz 12 porażek.