Premier League. Mateusz Klich z pierwszą bramką w sezonie

Premier League. Mateusz Klich z pierwszą bramką w sezonie

Mateusz Klich
Mateusz Klich Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Leeds United zremisowało w drugiej kolejce Premier League z Evertonem. Gospodarze dwukrotnie musieli odrabiać straty, w czym jeszcze w pierwszej połowie pomógł Mateusz Klich.

Początek sezonu Premier League był dla graczy Leeds United wyjątkowo bolesny. Podopieczni Marcelo Bielsy w pierwszej kolejce ulegli na wyjeździe Manchesterowi United, tracąc aż pięć bramek i odpowiadając tylko jedną. Mecz z Evertonem był więc dobrą okazją do zrehabilitowania się za tę porażkę. Everton przystępował do meczu rozgrywanego w sobotę 21 sierpnia w o wiele lepszych nastrojach. Zespół z Liverpoolu przed tygodniem ograł 3:1 Southampton, zapewniając sobie pierwsze ligowe punkty.

Bramka Klicha na 1:1

Strzelanie w meczu Leeds z Evertonem rozpoczął w 30. minucie Dominic Calvert-Lewin, który najpierw wywalczył rzut karny, a później pewnie egzekwował jedenastkę. Po 11 minutach gospodarze wykorzystali niefrasobliwość rywali w obronie. Patrick Bamford wyłożył piłkę Mateuszowi Klichowi, który pokonał bramkarza The Toffees. Remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Demarai Gray, a w 72. minucie Raphinha doprowadził do wyrównania. Mecz zakończył się wynikiem 2:2 i podziałem punktów. Klich z pięcioma bramkami na koncie jest najskuteczniejszym Polakiem w historii Premier League.