Polska    Albania
Polska   Albania
1 0
Karol Świderski i reprezentanci Polski
Reprezentacja Polski kontynuuje drogę przez eliminacje do mistrzostw Europy, które odbędą się w 2024 roku w Niemczech. Po fatalnej porażce z Czechami 1:3 kadra Fernando Santosa zmazała plamę i zwyciężyła z Albanią 1:0. Zapraszamy do prześledzenia naszej relacji na żywo z tego spotkania!

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo i zapraszamy do następnych!

Koniec! Polacy wygrywają z Albanią 1:0!
 90 min. + 4
Bartosz Salamon oddalił zagrożenie. Po chwili Damian Szymański faulował przeciwnika z prawej strony boiska i jest rzut wolny blisko pola karnego Polaków.
 90 min. + 3
Faul dla Albanii na połowie Polaków.
 90 min. + 2
Od własnej bramki zaczął Strakosha.
 90 min. + 1
Arbiter doliczył cztery minuty do podstawowego czasu gry.
 90. min.
Damian Szymański zatrzymany nieprzepisowo przez Laciego. Albańczyk został ukarany żółtą kartką.
 89. min.
Gjasula zszedł z murawy. Na boisku zameldował się Laci
 89. min.
Karol Świderski schodzi z boiska. W jego miejscu zameldował się Sebastian Szymański!
 88. min.
O włos od gola dla Albanii! Uzuni uderzył tuż obok bramki Wojciecha Szczęsnego!
 87. min.
Albania spróbowała odważniejszego ataku, ale ryzyko się nie opłaciło.
 86. min.
Faul na Karolu Świderskim blisko środka boiska.
 85. min.
Jakub Kamiński otrzymał piłkę od Piotra Zielińskiego, wszedł z nią w środek pola i oddał strzał, ale zdecydowanie za wysoki.
 84. min.
Strzał Roberta Lewandowskiego ponad bramką!
 83. min.
Niespokojna gra Albańczyków. Niechlujne wybicie z własnego pola karnego i kolejny aut dla Polaków.
 82. min.
Aut dla Biało-Czerwonych z prawej strony boiska.
 81. min.
Gra na połowie Polaków.
 80. min.
Groźna sytuacja Albańczyków. Defensorzy Polaków musieli interweniować i zrobili to skutecznie.
 80. min.
Sefferi próbował dośrodkowania w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego kolegów.
 79. min.
Robert Lewandowski starł się z przeciwnikiem na połowie Polaków. Gra została na chwilę przerwana.
 78. min.
Albania próbowała ataku prawą stroną, ale bardzo skutecznie zatrzymał go Damian Szymański.
 77. min.
Damian Szymański zastąpił Karola Linettego.
 76. min.
Potężny strzał Uzuniego z rzutu wolnego nie przyniósł zagrożenia.
 76. min.
Cikalleshi schodzi z boiska, w jego miejscu Sefferi, a Bajrami zastąpił Asllaniego.
 75. min.
Bartosz Salamon ukarany żółtym kartonikiem za przerwanie akcji przeciwników.
 74. min.
Przerwa w grze po starciu Kumbulli z Lewandowskim. Faul dla Polaków.
 73. min.
Było blisko! Jakub Kiwior o włos od zdobycia gola głową
 72. min.
Robert Lewandowski wywalczył rzut rożny dla Polaków.
 72. min.
Zamieszanie w polu karnym Albańczyków. Niestety nie udało się oddać strzału kończącego sytuację.
 71. min.
Polacy wyprowadzają atak pozycyjny.
 70. min.
Zmiana także w składzie Albanii. Mehmeti zmienił Asaniego.
 69. min.
Aut dla Polaków na połowie Albanii.
 68. min.
Mamy zmianę. Michał Skóraś zmieni Nicolę Zalewskiego.
 67. min.
Asani wrzucił w pole karne z rzutu wolnego, ale Polscy defensorzy oddalili zagrożenie. Co więcej, Jakub Kamiński wywalczył faul dla swojej drużyny.
 66. min.
Karol Linetty obejrzał żółtą kartkę za faul na przeciwniku.
 65. min.
Gra bliżej pola karnego Albanii nie przynosi sukcesu. Strakosha zacznie od własnej bramki.
 64. min.
Robert Lewandowski spróbował raz jeszcze, ale piłka poszybowała ponad bramką.
 63. min.
Co za pech! Robert Lewandowski przebojowo wszedł w pole karne i przerzucił bramkarza Albańczyków, jednak defensor wybił niemal z samej linii!
 62. min.
Asllani ponownie spróbował uderzyć zza pola karnego i był bliski sukcesu! Na szczęście piłka poszybowała obok słupka. To kolejne ostrzeżenie dla Polaków.
 61. min.
Lepszy moment Albańczyków. Polacy nieco zamknięci na swojej połowie boiska, nie mogą zażegnać pressingu gości.
 60. min.
Polska wyprowadza grę od własnej połowy.
 59. min.
Potężny strzał Asllaniego! Szczęsny broni bezbłędnie
 58. min.
Uzuni oddał groźny strzał z lewej strony pola karnego Polaków. Wojciech Szczęsny wybił na rzut rożny.
 57. min.
Chwila spokoju. Przy piłce Wojciech Szczęsny.
 56. min.
Polacy prowadzą atak pozycyjny.
 55. min.
Albania wywalczyła dwa rzuty z autu z rzędu na połowie Polaków.
 55. min.
Robert Lewandowski wybił piłkę głową i oddalił niebezpieczeństwo.
 54. min.
Przemysław Frankowski faulował przeciwnika. Rzut wolny blisko pola karnego Polski.
 53. min.
Albańczycy nie dają wyprowadzić ataku gospodarzom. Przerzucili piłkę na ich połowę.
 52. min.
Gra blisko pola karnego Albanii. Hysaj wrzuca z autu.
 51. min.
Groźna akcja Polaków. Przemysław Frankowski uderzył piłkę prawą nogą, ale zrobił to zdecydowanie za lekko.
 51. min.
Defensorzy Albańczyków nie dali wyprowadzić kontry Jakubowi Kamińskiemu. Zagrożenie oddalone.
 50.min.
Nicola Zalewski faulował Hysaja. Okazja na dośrodkowanie w szesnastkę Polaków.
 50. min.
Kolejny rzut z autu dla Albanii, tym razem bliżej pola karnego Biało-Czerwonych.
 49. min.
Jakub Kamiński faulował przeciwnika z prawej strony boiska.
 48. min.
Spokojna gra Polaków. Defensorzy szukają możliwości rozegrania futbolówki, ale kończy się to stratą.
 47. min.
Aut dla Albańczyków na własnej połowie.
 46. min.
Odważniej ruszyli do przodu goście, ale nie zdołali stworzyć niebezpieczeństwa.
 46. min.
I zaczynamy drugą połowę! Przy piłce Albania.

Przerwa! Polacy schodzą do szatni w lepszych nastrojach!
 45. min. + 1
Arbiter doliczył jedną minutę do podstawowego czasu gry.
 45. min.
Nicola Zalewski faulowany przez Hysaja. Sędzia pokazał pierwszą żółtą kartkę.
 45. min.
Polacy spokojnie rozgrywają piłkę na własnej połowie.
 44. min.
Karol Świderski złapany na spalonym po dośrodkowaniu Piotra Zielińskiego.
 43. min.
Cikalleshi faulował Roberta Lewandowskiego na połowie Albańczyków.
 42. min.
Albania wyprowadziła atak, ale szybko został on zażegnany przez Polskę.
 41. min.
Piotr Zieliński dośrodkował w pole karne. Piłka została wybita na 20. metr, a do niej dobiegł Jakub Kamiński. Mocnym strzałem uderzył futbolówkę, a ta trafiła w słupek i po zamieszaniu dobiegł do niej Karol Świderski, zamieniając wynik na 1:0 dla PolskI!

41. min.
GOOOOOL!!!! KAROL SWIDERSKI!!!!!!
 40. min.
Karol Świderski ponownie faulowany. Rzut wolny dla Polaków.
 39. min.
Nicola Zalewski pomknął prawą stroną i spróbował dośrodkować w pole karne, ale został zablokowany.
 39. min.
Zagranie piłki ręką Roberta Lewandowskiego na połowie Albanii.
 38. min.
Tym razem Albańczycy wykonywali rzut wolny. Po dośrodkowaniu w pole karne Polacy oddalili zagrożenie i wywalczyli aut.
 37. min.
Aut dla Albanii z prawej strony blisko pola karnego Polaków.
 36. min.
Piłka z powrotem w ruchu. Albania zaczyna od własnej połowy.
 35. min.
Karol Świderski ucierpiał podczas pojedynku z przeciwnikiem i mamy przerwę w grze.
 34. min.
Polacy nałożyli pressing na defensywę Albanii, jednak tym razem nie poszedł on po ich myśli.
 33. min.
Duży błąd przy przyjęciu piłki Przemysława Frankowskiego, jednak Albańczycy nie potrafili go wykorzystać. Aut dla Polaków.
 32. min.
Karol Świderski oddał strzał, jednak nie zagroził nim bramkarzowi gości.
 31. min.
Robert Lewandowski wyrzucony podaniem w lewy sektor boiska, ale nie zdołał opanować piłki. Aut dla Albanii.
 30. min.
Karol Linetty zderzył się z przeciwnikiem w środku pola. Chwilowa przerwa w grze.
 29. min.
Faul Roberta Lewandowskiego w polu karnym przeciwników. O mały włos od groźnej sytuacji! To efekt kolejnego dobrego pressingu Polaków.
 28. min.
Polacy grają blisko pola karnego przeciwników. Tym razem defensorzy Albańczyków spisali się bardzo dobrze i wypchnęli naszych napastników na ich połowę.
 27. min.
Karol Świderski nieczysto uderzył głową. Po zamieszaniu znów mamy rzut rożny dla Polaków.
 26. min.
Powtórka kornera!
 26. min.
Rzut rożny dla Polaków po ładnej wymianie podań Przemysława Frankowskiego i Nikoli Zalewskiego.
 26. min.
Na szczęście „Zielu” wstał cały i zdrowy. Gra wznowiona.
 25. min.
Tym razem to Piotr Zieliński został sfaulowany. Autorem przewinienia Ramadani. Pomocnik Polaków leży na murawie.
 24. min.
Akcja Albańczyków wycofana na ich połowę. Bartosz Salamon faulował Cikalleshiego.
 23. min.
Rzut z autu dla Polaków z prawej strony.
 23. min.
Defensorzy Biało-Czerwonych znów oddalili zagrożenie.
 22. min.
Piotr Zieliński bardzo łatwo stracił piłkę w środku pola. Sytuacja skończyła się mocnym strzałem Cikalleshiego. Kolejny korner.
 21. min.
Balliu oddał fatalny strzał, wysoko ponad bramką i rozpoczął Wojciech Szczęsny.
 20. min.
Groźna sytuacja dla Albanii! Bartosz Salamon wybija piłkę głową na rzut rożny!
 20. min.
Arbiter odgwizdał faul z prawej strony boiska po faulu Jakuba Kamińskiego.
 19. min.
Polacy ponownie skutecznie założyli pressing, dzięki czemu piłka trafiła do bramkarza rywali. Karol Linetty faulował przeciwnika.
 18. min.
Fatalne podanie Jakuba Kiwiora do Piotra Zielińskiego i Albańczycy przejęli piłkę.
 18. min.
Piotr Zieliński faulowany na połowie przeciwników. Szybkie wznowienie.
 17. min.
Gra wznowiona. Polacy próbowali przedrzeć się środkiem w pole karne, ale nieudanie rozegrali futbolówkę.
 16. min.
Polacy nie zdołali oddać celnego strzału na bramkę. Albańscy medycy pojawili się na murawie, by pomóc napastnikowi gości, który ucierpiał przy starciu z Przemysławem Frankowskim.
 15. min.
Jakub Kamiński dośrodkował z lewego skrzydła. Piłka trafiła na prawą stronę pod nogi Przemysława Frankowskiego. Jego wrzutka odbiła się od przeciwnika i wyszła za boisko. Korner.
 14. min.
Nicola Zalewski oddał silny i celny strzał z dystansu! Tym razem bramkarz Albańczyków był lepszy.
 13. min.
Polacy skutecznie zepchnęli rywali na ich połowę i zagrożenie zostało oddalone. Przy piłce Biało-Czerwoni.
 12. min.
Dośrodkowanie Ramadaniego w pole karne Polaków. Albańczycy rozpoczęli atak lewą stroną boiska.
 11. min.
Dośrodkowanie Piotra Zielińskiego w stronę Nicoli Zalewskiego. Skrzydłowy reprezentacji Polski nie zdołał oddać strzału głową i rozpoczął bramkarz.
 10. min.
Atak pozycyjny piłkarzy Fernando Santosa. Nicola Zalewski próbował technicznej sztuczki w pojedynku z przeciwnikiem, ale nie zwyciężył go.
 9. min.
Piłka wędruje z połowy na połowę, jednak wciąż utrzymują się przy niej Polacy.
 8. min.
Asani faulował Linettego na połowie Polaków. Tym samym zatrzymał obiecującą kontrę Biało-Czerwonych.
 7. min.
Piłka wycofana do defensywy. Bartosz Salamon spróbował przerzutu w stronę napastników, ale zrobił to niecelnie.
 6. min.
Robert Lewandowski faulował przeciwnika blisko pola karnego Albańczyków.
 5. min.
Przy piłce Albańczycy. Udało im się wedrzeć w pole karne Polaków, ale skuteczne zareagował Jan Bednarek.
 4. min.
Jakub Kamiński oddał lekki strzał, ale nie stanowił on zagrożenia dla bramkarza gości.
 3. min.
Polacy wprowadzili piłkę w pole karne przeciwników, jednak ich defensywa skutecznie zareagowała.
 2. min.
Strakosha trzyma piłkę w rękach po strąceniu jej głową przez Lewandowskiego
 1. min.
Daleka piłka posłana w lewy sektor boiska do Jakuba Kamińskiego, jednak nie udało mu się jej opanować.
 1. min.
Zaczynamy! Przy piłce Polacy!
 20:41
Wszyscy Polacy wstali! Mazurek Dąbrowskiego!
 20:40
Oba zespoły są już na murawie. Rozbrzmiał hymn Albanii!
 20:39
Piłkarze czekają już w tunelu!
 20:28
Polacy nie próżnują!

19:29
Z kolei selekcjoner reprezentacji Albanii, Sylvinho, dla którego będzie to debiutancki mecz w tej roli, zdecydował się na następującą jedenastkę:

Skład Albanii: Strakosha - Ivan Balliu, Mihaj, Kumbulla, Hysa, Gjasula, Asllani, Asani, Ramadani, Uzuni, Çikalleshi.

19:24
Znamy już skład reprezentacji Polski!

Fernando Santos dokonał kilku roszad w porównaniu ze składem w meczu z Czechami!

Szczęsny – Frankowski, Salamon, Bednarek, Kiwior – Kamiński, Linetty, Zieliński, Zalewski – Świderski, Lewandowski.

Oto wyjściowy skład na mecz Polska – Albania. Fernando Santos zadecydował

19:15

Polscy piłkarze już dotarli na stadion!

Witamy w relacji na żywo z meczu Polska – Albania! Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:45, a już od 19:00 będziemy serwować nowe informacje!

Kadra reprezentacji Polski

Bramkarze: Wojciech Szczęsny (Juventus), Bartłomiej Drągowski (Spezia), Łukasz Skorupski (Bologna),

Obrońcy: Jakub Kiwior (Arsenal), Jan Bednarek (Southampton), Bartosz Bereszyński (SSC Napoli), Matty Cash (Aston Villa), Paweł Dawidowicz (Hellas Verona), Robert Gumny (Augsburg), Michał Krabownik (Fortuna Dussledorf), Kamil Piątkowski (KAA Gent),

Pomocnicy: Krystian Bielik (Birmingham City), Kacper Kozłowski (Vitesee), Ben Lederman (Raków Częstochowa), Karol Linetty (Torino), Damian Szymański (AEK Ateny), Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam), Przemysław Frankowski (RC Lens), Jakub Kamiński (Wolfsburg), Michał Skóraś (Lech Poznań), Nicola Zalewski (AS Roma), Piotr Zieliński (SSC Napoli),

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Barcelona), Krzysztof Piątek (Salernitana), Karol Świderski (Charlotte FC).

W trakcie zgrupowania kontuzje odnieśli: Matty Cash, Bartosz Bereszyński, Kamil Piątkowski oraz Kacper Kozłowski. W ich miejsce powołani zostali Bartosz Salamon (Lech Poznań) i Tymoteusz Puchacz (Panathinaikos Ateny).

Kadra reprezentacji Albanii

Bramkarze: Etrit Berisha (Torino), Elhan Kastrati (AS Cittadella 1973), Thomas Strakosha (Brentford FC),

Obrońcy: Ivan Balliu (Rayo Vallecano), Andi Hadroj (Partizani Tirana), Elseid Hysaj (Lazio Rzym), Ardian Ismajli (Empoli), Marash Kumbulla (AS Roma), Ermir Lenjani (Umraniyespor Kulubu), Jon Mersinaj (NK Lokomotiva), Frederic Veseli (Benevento),

Pomocnicy: Qazim Laci (Sparta Praga), Kristjan Asllani (Inter Mediolan), Klaus Gjasula (SV Darmstadt 98), Amir Abrashi (Grasshopper-Club Zurych), Ylber Ramadani (Aberdeen FC), Nedim Bajrami (Sassuolo), Jasir Asani (Gwangju FC), Lindon Selahi (HNK Rijeka), Anis Mehmeti (Bristol City),

Napastnicy: Sokol Cikalleshi (Khaleej FC), Myrto Uzuni (Granada), Tauljant Sulejmanov (Worskła Połtawa).