Polki zagrają o półfinał ME. Wiemy, o której mecz siatkarek

Polki zagrają o półfinał ME. Wiemy, o której mecz siatkarek

Polskie siatkarki
Polskie siatkarki Źródło:Newspix.pl / Kacper Kirklewski/ 400mm.pl
Polskie siatkarki po wygranej z Ukrainą awansowały do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Tam podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Turcją, a stawką spotkania będzie miejsce w strefie medalowej. Podpowiadamy, kiedy i o której godzinie grają Polki.

Polki rozpoczęły mistrzostwa Europy od czterech zwycięstw w fazie grupowej: z Niemkami, Greczynkami, Czeszkami i Hiszpankami. Biało-Czerwone uległy jedynie Bułgarkom, ale i tak zdołały awansować do 1/8 finału z drugiego miejsca. Tam zmierzyły się z Ukrainkami, które zdołały urwać Polkom seta. Ostatecznie podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały 3:1 i zameldowały się w ćwierćfinale.

Kiedy grają Polki?

Polki o półfinał mistrzostw Europy zagrają z Turczynkami, które rywalizację w swojej grupie zakończyły na pierwszym miejscu, nie przegrywając żadnego meczu i tracąc zaledwie jednego seta. Podopieczne Giovanniego Guidettiego w 1/8 finału pokonały Czeszki (3:1) i będą faworytkami starcia z naszymi reprezentantkami. Tym bardziej że na mistrzostwach organizowanych dwa lata temu zajęły drugie miejsce.

Mecz Polska – Turcja zostanie rozegrany we wtorek 31 sierpnia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19:30, a transmisja starcia będzie dostępna na antenie Polsat Sport oraz w serwisie internetowym ipla.tv.

Paulo Sousa skreślił jednego z Polaków. „Nie mamy go na radarze. Musimy myśleć przyszłościowo”