Czesi sensacyjnie wyeliminowali Francję. Hadrava: Dla nas to duża niespodzianka

Czesi sensacyjnie wyeliminowali Francję. Hadrava: Dla nas to duża niespodzianka

Jan Hadrava
Jan Hadrava
Odpadnięcie Francji to jak na razie największa sensacja siatkarskich mistrzostw Europy. Pogromcami mistrzów olimpijskich okazała się 34. drużyna rankingu FIVB – Czechy. Jeden z zawodników naszych południowych sąsiadów nie ukrywa, że była to dla nich duża niespodzianka.

Reprezentacja Czech zaskoczyła cały siatkarski świat odprawiając mistrzów olimpijskich do domu. Nasi południowi sąsiedzi nie oddali rywalom żadnego seta. – Na pewno dla nas to duża niespodzianka – powiedział w rozmowie z Polsat Sport Jan Hadrava, reprezentant Czech.

Czesi pokonali faworytów

Faworytem meczu 1/8 finału bezapelacyjnie byli Francuzi. Tymczasem 3:0 dla Czech było zaskoczeniem nawet dla samych zwycięzców. – Nie chcę mówić, że nikt nie wierzył w to, że może się coś takiego udać, ale to jednak są mistrzowie olimpijscy – mówił Hadrava. Spotkanie już od samego początku układało się pod dyktando naszych południowych sąsiadów. – W pierwszym secie szybko wyszliśmy na prowadzenie 4:1 i to nam dało dużo pewności siebie – dodał zawodnik pogromców Trójkolorowych.

Teraz czeka Czechów kolejne trudne wyzwanie. W ćwierćfinale spotkają się bowiem ze Słowenią, czyli wicemistrzami Europy. – W meczu z Francją była dobra atmosfera i wiara w to, że się uda. A jutro (15 września) będziemy walczyć o zwycięstwo – powiedział Hadrava.