Wybrano drużynę gwiazd mistrzostw Europy. Wyróżniony został jeden Polak

Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek
Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek Źródło:Newspix.pl / 400mm.pl
Mistrzostwa Europy dobiegły końca. W ramach podsumowań wybrana została drużyna gwiazd turnieju. Wśród wyróżnionych siatkarzy znalazł się Piotr Nowakowski, który okazał się najlepszym blokującym czempionatu.

Reprezentacja Polski zakończyła siatkarskie mistrzostwa Europy z brązowym medalem Biało-Czerwoni ulegli Słowenii 1:3 w półfinale turnieju i pokonali Serbów w walce o trzecie miejsce 3:0. Mistrzami Europy zostali Włosi, a przegranymi w finale byli właśnie pogromcy Polaków, Słoweńcy.

Drużyna gwiazd mistrzostw Europy

Kibice oddali prawi 400 tysięcy głosów podczas wybierania drużyny gwiazd mistrzostw Europy. Najlepszym rozgrywającym został okrzyknięty Gregor Ropret, który, mimo że nie był podstawowym zawodnikiem Słowenii, za każdym razem gdy pojawiał się na boisku, zmieniał oblicze swojej drużyny. Najlepszym atakującym został bez problemów wybrany Holender Nimir Abdel-Aziz, który zdobył aż 173 punkty, czyli o 40 więcej, niż drugi zawodnik w tym zestawieniu.

Wśród najlepszych przyjmujących znaleźli się Włosi - Daniele Lavia i zaledwie 19-letni Alessandro Michieletto. Najlepszy libero to również zawodnik Italii Fabio Balaso.

Rekord ME w wykonaniu Polaka

Kibice, jako najlepszych środkowych wskazali Marko Podrascanina i Piotr Nowakowskiego. Polak popisał się w turnieju największą liczbą skutecznych bloków, ponieważ miał ich aż 32. Jest to nowy rekord mistrzostw Europy.

Afgańskie siatkarki żyją w ukryciu. „Możliwe, że będziemy tracić kolejne przyjaciółki”