Polscy siatkarze U-21 grają ostatni mecz grupowy MŚ. Gdzie i kiedy oglądać spotkanie?

Polscy siatkarze U-21 grają ostatni mecz grupowy MŚ. Gdzie i kiedy oglądać spotkanie?

Jakub Strulak
Jakub StrulakŹródło:YouTube / Volleyball World
Reprezentacja Polski U-21 w dramatycznych okolicznościach pokonała Bułgarię i już na pewno znajdzie się w najlepszej czwórce siatkarskich mistrzostw świata. Teraz przyszedł czas na ostatni grupowy mecz z Rosją. Podpowiadamy, gdzie i kiedy oglądać spotkanie.

Siatkarska reprezentacja U-21 zachwyca na mistrzostwach świata. Podopieczni Daniela Plińskiego wygrali w rundzie wstępnej z Kubą (3:1), Bahrajnem (3:0) i Bułgarią (3:1). Następnie pokonali Brazylię 3:1. Najcięższy mecz był jednak dopiero przed nimi.

Polska – Bułgaria. Wielki powrót Biało-Czerwonych

Biało-Czerwoni wygrali również spotkanie z Bułgarią. 28 września drużyna Daniela Plińskiego przegrywała w setach już 0:2. Pierwsza partia była rozgrywana pod dyktando przeciwników, którzy utrzymywali bezpieczną odległość paru punktów do samego końca. W drugim secie Polacy już bardziej postawili się Bułgarom, ale i tak nie zdołali wygrać.

Na trzecią partię młodzi siatkarze z Polski wyszli odmienieni. Biało-Czerwoni narzucili swój styl gry. Początkowe prowadzenie 7:2 przełożyło się na końcowy wynik partii 25:22. Następny set również zakończył się wynikiem do 22 na korzyść naszych siatkarzy. Ostatecznie Polska zdołała odwrócić losy meczu i pokonać oponentów w tie-breaku 15:12. Dzięki tej wygranej podopieczni Daniela Plińskiego zapewnili sobie udział w półfinałach mistrzostw świata.

Ostatnie grupowe starcie z Rosją

Polska zagra 29 września w ostatnim meczu rundy zasadniczej z reprezentacją Rosji. Mecz rozpocznie się o godzinie 12 i będzie transmitowany na kanale YouTube Volleyball World.