Polscy siatkarze ograli Holandię i wrócili na szczyt. Tak prezentuje się tabela Ligi Narodów

Polscy siatkarze ograli Holandię i wrócili na szczyt. Tak prezentuje się tabela Ligi Narodów

Siatkarze reprezentacji Polski
Siatkarze reprezentacji Polski Źródło:Newspix.pl / Grzesiek Jędrzejewski/058sport.pl
Reprezentacja Polski pewnie ograła Holandię i wróciła na pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów. Biało-Czerwoni mają duże szanse, by utrzymać tę pozycję, o ile nie przegrają kolejnego meczu w ramach rozgrywek.

Reprezentacja Polski podczas tegorocznej siatkarskiej Ligi Narodów odniosła do tej pory tylko dwie porażki. Biało-Czerwoni ulegli najpierw Włochom w trakcie turnieju rozgrywanego w Kanadzie, a następnie przegrali z Iranem na inaugurację zmagań w Gdańsku.

Podopieczni Nikoli Grbicia po drugim z tych „potknięć” wygrali z Chinami i objęli prowadzenie w tabeli fazy grupowej. Zostali jednak już kolejnego dnia wyprzedzeni przez Francuzów i Włochów, którzy wygrali kolejno z Brazylijczykami i Serbami.

Liga Narodów. Które miejsce zajmują Polacy?

Kolejna szansa na powiększenie dorobku punktowego nadeszła w sobotę 9 lipca, kiedy to Biało-Czerwoni zagrali z Holandią. Aktualni mistrzowie świata pewnie wygrali w trzech setach i ponownie objęli prowadzenie w tabeli. Po 11 spotkaniach Polacy mają na koncie 28 punktów, czyli tyle samo co Włosi i o jeden punkt więcej niż Japończycy.

Reprezentanci Italii o godz. 17 zagrają z Holandią, z kolei drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni wcześniej, bo o godz. 12:10 czasu polskiego powalczy z Brazylią. O godz. 20 swoje spotkanie rozegrają Polacy, którzy na zakończenie fazy grupowej zmierzą się ze Słoweńcami. Jeśli Biało-Czerwoni chcą powalczyć o utrzymanie pierwszego miejsca, nie mogą pozwolić sobie na porażkę, w przypadku pewnego zwycięstwa Włochów, będą musieli wygrać w trzech lub czterech setach.